طبق آخرین آمار منتشر شده تو تهران بزرگ و خیلی از شهرهای دیگه کشورمون، روند طلاق رو به زیاد شدنه. این در حالیه که وقتی نیم نگاهی به علل این پدیده ناهنجار در میان زن و شوهر میندازیم، می بینیم که خیانت از طرف دو طرف یکی از مهم ترین دلایل این نوع طلاقا هستش که تنها دلیل نیس اما همین یه نشونه کافیه که شک و بدبینی رو در میان زن و شوهر مثل بذری بکارد و اگه زن و شوهر روش مقابله با این نوع بدبینیا و شک رو ندونن، طبیعتا شالوده خونواده شون خیلی زود از هم خواهد پاشید.

بدبینی

بدبینی به همسر اشکال متفاوتی داره

خیلی از زن و شوهر بدبینیای بیمارگونه خود رو یه جور رفتار طبیعی تلقی می کنن و اونو با عناوینی مثل غیرت و تعصب و مراقبت توجیه می کنن، حال اون که واقعیت چیز دیگه ایه.

از پایه بدبینی به همسر در ۳ حالت کلی بروز می کنه :

۱ – گروه اول آدمایی هستن که بدبینی در ذاتشونه. این افراد رو از همون اول زندگی بدون هیچ سختی ای میشه شناخت؛ اون زمان که نسبت به هر موضوعی نیمه خالی لیوان رو می بینن و در مورد دور و بر خود یه جور نگاه منفی دارن.

۲ – گروه دوم آدمایی هستن که یه جور وسواس هم در بدبینی هاشون نهفتهه. این دسته از زن و شوهر نسبت به بعضی رفتارها و عکس العملای همسر خود به جنس مخالف، حال در محیط کاری باشه، یه جور وسواس فکری دارن که در پاره ای اوقات همراه با بدبینی به ویه که در این فرم بازم اختلاف بین زن و شوهر خیلی ظاهر نمی شه.

۳ – گروه سوم که واقعا روزگاری جزو گروه های یک و دو بودن بشدت در برابر خطرند، چون که گرفتار به مشکلات پارانوئیدال می شن به این معنا که با کنار هم گذاشتن بعضی پارامترهای خیالی به این نتیجه می رسن که همسرشون شک نداشته باشین در حال خیانت به ویه و این فکر مثل خوره جسم و روح فرد رو نابود می کنه و اگه خوشبین باشیم که اتفاق ناگواری این وسط نیفتد، طلاق و جدایی بین زن و شوهر صلح آمیز ترین اتفاقه.

ریشه های بدبینی به همسر

_ خیلی اوقات بدبینی و شک بین زن و شوهر از علاقه و عشق زیاد به همدیگه سر میگیره. خانوم همسرش رو فقط واسه خود می دونه و طبیعتا هر نوع رفتار خارج از منزل براش سخت و غیر قابل هضمه. کم کم این عشق و علاقه انگار احساس شکست از دیدگاه خودش تبدیل می شه و هر اون فکر می کنه که زندگی اش در حال فروپاشیه.

_ نبود شناخت کافی از همسر، پایه بدبینی و شک به ویه. وقتی مرد از همسر آینده اش تصویری دیگه رو تو ذهن می پرورانده با ورود به زندگی مشترک متوجه می شه که درانتخابش اشتباه کرده و این خود یه جور نفرت و انزجار رو در ایشون نسبت به همسرش بوجود میاره و طبیعتا این موضوع مهم ترین دلیل می شه واسه پیدایش بهونه گیریا و بدبینیای مریض گونه.

_ فرزندان والدین بدبین و شکاک در طول زندگی یاد می گیرن که در آینده هم نسبت به همسرشون و دور و بریا خود بدبین و شکاک باشن. این موضوع نقش تربیت خونواده رو بدون هیچ سختی ای روشن می کنه، این جور که بچتون از شما بدبینی و شک به همسرش رو یاد میگیره.

_ مراقبت از خونواده در مقابل سنگ اندازی و حسادتای دشمنان خانوادگی که عموما به شکل یه دوست وارد زندگی می شن هم پایه خیلی از بدبینیا و سوءتفاهم هاست. دوست شما نسبت به زندگیتون حسادت می کنه و بر همین پایه پروژه ای رو پیاده می کنه که اطمینان شما رو نسبت به همسرتون سلب کنه.

چیکار باید کرد؟

۱ –  همیشه تلاش کنین در هر موضوعی با همسر خود رو راست باشین

ریشه خیلی از بدبینیا نبود صداقت در اول زندگیه. زن یا مرد رازی رو در زندگی داره که تلاش می کنه اونو از همسرش مخفی کنه که در بیشتر مواقع موفق نمی شه و خود این پنهانکاری نقطه شروع بدبینیا می شه.

 ۲ – نسبت به قول و قرار خود با همسرتون خیلی حساس باشین

این موضوع واسه مردها باید بیشتر رعایت شه، چون که خانوما هر نوع تاخیر رو در رسیدن به قرار مثبت نگاه نمی کنن و طبیعتا افکار منفی در اونا شکل میگیره.

 ۳ – در مراودات اجتماعی خود خیلی مراقب باشین مخصوصا اگه طرف شما جنس مخالف باشه

هر نوع صحبت غیرکاری، تماسای بیخود و روابط آزاد در محیطای کاری نتیجه ای شوم در برداره که اگه شمام فکری در سر نداشته باشین، همسرتون جور دیگری برداشت می کنه.

۴ – از غافلگیریای احساسی که نیازمند پروژه ای پیچیده باشه، دوری کنین

مثلا واسه سالگرد ازدواجتون بخواین همسرتون رو غافلگیر کنین و یه جور پنهانکاری داشته باشین. دیده شده که خیلی از زن و شوهر به این نوع کارا با بدبینی نگاه می کنن که اگه هم به خیر و خوشی ختم شه، فکر می کنن که پایان خوش کار هم واقعا یه تیکه از یه پروژه خطرناک واسه خیانت بهش بوده.

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

بازنشر جام جم آنلاین

Categories:متفرقه
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *