ایجاد انگیزه

مقاله ای موثر ، نوشته برایان تریسی

چیجوری انگیزه و الهام داخلی تون رو حفظ می کنین؟ چیجوری می تونید شور و هیجان تون رو همیشه شعله ور نگه دارین؟ نکاتی رو که موجب خود انگیزه بخشی می شه بخونین و به اونا معتقد بمونین:

  1. جدی باشین

یه تصمیم جدی بگیرین تا راه های رسیدن به اون رو طی کنین. حتما تا کنون به اون فکر کرده اید و از ذهن تون خطور کرده است. اما حالا ساختار ذهن تون رو جوری مشخص کنین که تموم راه های رسیدن به بالاترین درجه رو دربنوردید و جهشی در زندگی تون ایجاد شه، این فوق العاده ترین اتفاقه.

زندگی شما مانند سایه ایه که از سمت تاریک تپه ای بالا می کشد، تا لحظه ای که تصمیم بگیرین “من قراره در کاری که انجام می دهم بهترین باشم”. و یهو به سمت نورخورشید و اشتیاق و گرما می روید، و زندگی تون از اون به بعد از ان رو به اون رو و متفاوت و حیرت انگیز می شه.

جدی و سخت کوش باشین، و دیگه وقت تلف نکنین.

  1. ضعف و محدودیت خود رو بشناسین

نقطه ضعف شما چیه؟ کمبود کدوم مهارت مانع پیشرفت شماس؟ کدوم ویژگی؟ کدوم رفتار؟ از بقیه سوال کنین. پیدا کنین که لازمه در چی مهارت به دست بیارین و قوی بشوید.

ببینین چی باعث درجا زدن شماس. مشکل اساسی شما چیه که روی موفقیت الان شما تاثیر گذاشته؟

  1. با افراد درست و مناسب در رابطه باشین

افراد مناسب شما چه کسائی هستن؟ برنده ها! دور و بر افراد مثبت باشین، اونایی که هدف و برنامه دارن، زندگی شون در راه درست پیش می رود و آرزو های بزرگ دارن، کسائی که مثل عقاب سربلندند. به گفته Zig Ziglar، اگه می خواهید با عقاب ها پرواز کنین، نمی تونید با بوقلمون ها باشین.

از افراد منفی دوری کنین، افراد خطرناکی که شکایت می کنن و تموم مدت شکوه و ناله دارن. چه کسائی به اونا نیاز دارن؟ زندگی خیلی کوتاهه.

  1. از خودتون مراقبت کنین.

از سلامت تون عالی مراقبت کنین. یعنی رژیم غذایی خوب و ورزش منظم. همه می دانند که باید تغذیه بهتری داشته باشن، مرتب ورزش کنن واستراحت کافی داشته باشن. اگه قراره پنج روز در هفته به سختی کار کنین، پس پنج روز در هفته زودتر بخوابین.

  1. خودتون رو بهترین ببینین

خودتون رو دربهترین حالت و موفقیت تصور کنین، همیشه. یادتون باشه تموم پیشرفت ها در زندگی تون با پیشرفت در خیالات ذهنی شما شروع می شه.

  1. با خودتون مهربون باشین

دیالوگ داخلی رو کنترل کرده و کلام مثبت با خود رو تمرین کنین. چیجوری؟ بگید،” من بهترینم”، ” خودمو دوست دارم”، ” می توانم انجامش دهم”، ” عاشق کارم هستم”. اگه این ها رو به خودتون بگید ولی باورشون نداشته باشین، معنیش این نیس که به خودتون دروغ می گویید، چون به مرور به حقیقت تبدیل می شه. مهم نیس الان در چه شرایطی هستین، چیزی که اهمیت داره اینه که به کجا می خواهید برسین.

با خودتون همانجوری حرف بزنین که دوست دارین باشین، نه به روش ای که الان هستین. یادتون باشه، موقعیت الان شما تا حدود زیادی شانسی و تصادفی باشه. اما موقعیتی که قراره در آینده پیدا کنین، به طور کامل به هدف الان شما بستگی داره.

  1. ادامه بدید

سریع حرکت کنین. احساس فوریت، چیریه که می تونه شما رو از هرکی دیگری جدا کنه. واسه عمل کردن، یه نیروی محرک درنظر بگیرین. وقتی به ایده خوبی رسیدید، دست به کار شید.

هرچقدر سریع تر حرکت کنین، نتیجه بهتری میگیرین. و هرچقدر نتیجه کارتون بهتر باشه، بیشتر خودتون رو دوست دارید. و هرچقدر بیشتر خودتون رو دوست داشته باشین، اعتمادبنفس بالاتری دارید. و هرچقدر اعتمادبنفس تون بالاتر باشه، انظباط شخصی تون هم بهتر هستش. و هرچقدر پشتکارتان بیشتر باشه، در آخر متوقف نشدنی تر هستین.

نظر شما چیه؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

چیجوری اراده قوی داشته باشیم؟

افزایش انگیزه موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *