تا الان فکر کردین گردشگران زن از سفر به کدوم کشورای جهان ترس دارن؟

به گزارش به نقل از ایسنا، در شرایطی که طی سالای گذشته صنعت گردشگری جهانی رشد زیادی یافته و در این راه ایجاد فضایی امن واسه گردشگران زن به عنوان یه امر اساسی در جهت جذب گردشگر مورد توجه خیلی از کشورها قرار گرفته، سایت معتبر گردشگری «سیلیکون تراول» در گزارشی به معرفی هشت کشور ناامن واسه گردشگران زن پرداخته.

* هند

هند که از جاذبه های گردشگری متنوعی استفاده میکرد، در فهرست ناامن ترین کشورای جهان واسه گردشگران زن در رتبه اول قرار گرفته. دلیل اصلی این حوادثیه که در ماه های گذشته در این کشور روی داده که حاصل اون کاهش خیره کننده گردشگران زن در هند و جایگزینی دو کشور تایلند و مالزی از طرف این گردشگران به عنوان مکانی واسه گذروندن تعطیلات بوده. در آخرین مورد از این حوادث روز سه شنبه یه زن گردشگر آمریکایی در دهاتی در هند مورد تجاوز قرار گرفت و کمتر از یه ماه قبل هم حادثه ای مشابه واسه یه زن گردشگر سوئیسی اتفاق افتاد.

* برزیل

برزیل که در فهرست ناامن ترین کشورای جهان واسه گردشگران زن در رتبه دوم قرار داره، در سالای گذشته یکی از موفق ترین کشورای جهان در جذب گردشگر بوده و پیش بینی می شه با میزبانی این کشور از مسابقات جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۱۴ و مسابقات المپیک در سال ۲۰۱۶ به یکی از ۱۰ مقصد گردشگری جهان تبدیل شه. اما در ماه های گذشته خشونتا علیه زنان در این کشور رشد زیادی داشته که این در دو شهر «ریودوژانیرو» و «سائوپائولو» که هر دو از مقاصد برتر گردشگری برزیل هستن، بسیار خیره کننده بوده. در این شرایط کارشناسان صنعت گردشگری حفظ امنیت گردشگران زن رو یکی از رقابتای پیش روی صنعت گردشگری برزیل در سالای آینده می دونن.

* ترکیه

ترکیه که این در رده بندی در جایگاه سوم قرار گرفته، در سال گذشته میلادی میزبان بیشتر از ۳۰ میلیون گردشگر بود و پیش بینی می شه در سال ۲۰۲۳ با میزبانی از ۵۰ میلیون گردشگر به درآمد ۵۰ میلیارد دلاری از محل صنعت گردشگری برسه. براساس آمار ارائه شده از طرف سازمانای فعال در حقوق زنان، آمار تجاوز به زنان در این کشور بسیار بالا بوده و فقط در سال ۲۰۱۱ در شهر استانبول به بیشتر از ۱۰ هزار زن تجاوز شده که این وسط بخشی از اونا گردشگر بودن. ادامه این روند واسه کشوری که براساس پیش بینیا با ادامه روند فعلی در سالای آینده در جمع پنج مقصد برتر گردشگری جهان قرار می گیره، می تونه بسیار زیان بار باشه.

* مصر

مصر که در رده بندی ناامن ترین کشورای جهان واسه گردشگران زن در رتبه چهارم دیده می شه، یکی از مقاصد برتر گردشگری جهان بوده و براساس آمار منتشر شده از طرف وزارت گردشگری و آثار تاریخی این کشور حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد گردشگران این کشور رو زنان تشکیل میدن. با این وجود با کرات در مطبوعات این کشور گزارشایی از گروگانگیری و تجاوز به زنان گردشگر منتشر می شه که چهره نامطلوبی رو از این کشور واسه بعضی گردشگران زن رسم کرده.

* کلمبیا

براساس یه نظرسنجی که از راه سایت معتبر «هاستل بوکرز» به عنوان یکی از سایتای معتبر جهانی واسه رزور هتل انجام شده، کشور کلمبیا محلی ناامن واسه گردشگران زن هستش. این کشور در رده بندی در رتبه پنجم قرار گرفته و طبق گفته خیلی از گردشگران زن که به این کشور سفر کردن خیلی از مناطق کلمبیا از جمله سواحل این کشور و مناطق مرزی با اکوادور و ونزوئلا مناطقی بسیار ناامن واسه گردشگران زن هستش. البته شهر تاریخی و زیبای «بوگوتا» – پایتخت کلمبیا – که در نزدیکی کوه های آند واقع شده، یه مقصد گردشگری امن واسه گردشگران زن هستش.

* گوآتمالا

کشور گوآتمالا که در رتبه ششم قرار گرفته، براساس آخرین گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر یکی از ناامن ترین کشورای جهان واسه زنان بوده و در اون از هر سه زن یکی مورد سوءاستفاده قرار میگیره. به خاطر همین کشوری امن واسه گردشگران زن به حساب نمی ره و براساس تحقیقات انجام شده در بیشتر مناطق گوآتمالا مخصوصا مناطقی که در اونا تجارت مواد مخدر با آمریکا جریان داره، گردشگران زن از امنیت بسیار کمی بهره مند هستن.

* مکزیک

کشور مکزیک که در سالای گذشته جزو پنج مقصد برتر گردشگری جهان حساب می شه، طی سه سال گذشته به دلیل برنامه جدی رئیس جمهوری این کشور واسه مقابله با باندهای قاچاق مواد مخدر با کم شدن ضریب امنیتی مواجه شده. این کشور که در این فهرست در رتبه هفتم قرار گرفته، از جاذبه های جور واجور گردشگری از جمله آثار تاریخی برجای مونده از سه تمدن «مایا»، «اینکا» و «آزتک» استفاده میکرد. با این وجود مبارزات انجام شده با باندای قاچاق مواد مخدر که حاصل اون بروز مشکلات امنیتی جدی در مکزیک بوده، ضریب امنیتی در این کشور رو شدیدا کاهش داده و بعضی از مناطق مکزیک رو به مکانی ناامن واسه گردشگران و مخصوصا گردشگران زن تبدیل کرده.

* کنیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *