ایلی، اولین مترجم پوشیدنی در جهان

ایلی، اولین مترجم پوشیدنی در جهان

در نمایشگاه CES 2016، گجت جالبی به نام ایلی معرفی شده که اولین مترجم پوشیدنی دنیاس. با سایت ما همراه باشین تا با ایلی، بیشتر آشنا شید.

 (CES 2016) این روزا تموم دنیا دهکده ای جهانیه و با اینکه زبون انگلیسی به عنوان ابزاری واسه ارتباطات در دنیای تجارت لازمه، به این معنا نیس که مکالمات معنا دار میان دو فرد با گذشته ی زبانی متفاوت اتفاق نیفتد. با این که تلاش های زیادی در بخش ی ترجمه ی همزمان صورت گرفته، ایلی با ساخت مترجم پوشیدنی خود، این کار رو به شکل استادانه ای ممکن کرده.

گفته می شه ایلی (ili) اولین مترجم پوشیدنی در دنیاس، که مرزهای زبانی رو در هم می شکند و ارتباطات رو ممکن می سازه. به کار گیری این گجت خیلی راحت فشردن یه دکمهه (که مشابه دکمه ی سنسور اثر انگشت آیفونه)، بعد از اون جمله ی مورد نظر خود رو بگید و بذارین که ایلی ترجمه رو انجام دهد، در بین ترجمه، جمله رو واسه طرف مقابل تون تکرار می کنه تا ایشون بدونه که چه می گویید.

ایلی چیجوری کار می کنه؟ احتیاجی به Wi-Fi، ۳G، ۴G و یا دیگه اتصالات به اینترنت ندارین؛ داخل ایلی یه موتور داخلی ترجمه تعبیه شده که تموم کارا رو انجام می دهد. کتابخونه ای از کلمات پیش فرض واسه سفر هم در این گجت قرار داره که به کار گیری اون رو واسه جهانگردان مناسب می کنه.

الان این دستگاه توانایی ترجمه زبون های انگلیسی، ژاپنی و چینی رو داره، اما مدل نسل دوم اون توانایی ترجمه ی زبون های فرانسوی، تایلندی و کره ای رو داره و نسل سوم هم زبون های اسپانیایی، ایتالیایی و عربی رو پوشش میده. جزئیات پایانی قیمیت این دستگاه هنوز مشخص نیس، اما گفته می شه که در ماه های مارس و آوریل که امکان پیش خرید اون جفت و جور می شه، خوش قیمیت هستش.

منبع:ubergizmo

edame