یه چند وقت پیش FIFA 16، آخرین نسخه از محبوب ترین سری ورزشی عرضه شد (بررسی سایت ما رو بخونین) تا عشاق فوتبال رو واسه ساعتا سرگرم کنه. با عرضه FIFA 16، یکی از محبوب ترین مدهای این سری یعنی FIFA Ultimate Team هم برگشته تا دوباره گیمر­های سرتاسر جهان با ساخت تیم ­های خود، واسه رسیدن به بالاترین سطح فیفا تلاش کنن.

اما موفقیت در FIFA Ultimate Team یا به طور خلاصه FUT، فقط به مهارت شما در فوتبال بازی کردن بستگی نداره، بلکه نیازمند نقشه و روشای هدف دار جور واجور حتی در بیرون از زمین چمن مجازی فیفاه.

اگه می خواین به بالاترین سطح در FUT برسین، در ادامه با سایت ما همراه باشین.

FIFA Ultimate Team چیه؟

واسه اولین بار، FUT به عنوان یه محتوای قابل دانلود واسه FIFA 09 عرضه شد و از اون زمان به یکی از ارکان اصلی سری فیفا تبدیل شده. FUT یکی از مُده های فیفاست که در اون هر فرد ترکیب خودشو از همه بازیکنای لیگای جهان تشکیل میده و به رقابت با بقیه بازیکنان می پردازه.

هر ماه در FUT رقابتای مختلفی برگذار می شه و شما با شرکت در اونا و برنده شدن، می تونین امتیاز و سکه بدست بیارین. هر فصل شامل ده سطح مختلفه و وقتی که واسه اولین بار FUT رو شروع می کنین وارد پایین ترین سطح یعنی سطح دهم میشین، حال رقابت بین شما و میلیونا پلیر دیگه اینجا شروع می شه و باید تلاش کنین با شرکت در بازیا و گرفتن امتیازات مشخصی به سطوح بالاتر صعود کنین.

هم اینکه اگه امتیازی که در بازیهای خود به دست میارین از حد مشخصی کمتر باشه به سطح پایین تر سقوط می کنین.

شروع FIFA Ultimate Team

ساخت ترکیب در FUT به همین راحتی هم که فکر می کنین نیس! از همون اول رونالدو و مسی واسه شما در دسترس نیستن تا اونا رو در ترکیب خود بذارین و رقیبان تون رو تار و مار کنین.

در FUT، کارتا نمایانگر بازیکنان هستن و در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی دسته بندی شدن و به طبع کارتای دسته طلایی دارای بهترین بازیکنا هستن. در واقع وقتی FUT رو شروع می کنین، بازی به شما تعدادی کارت از هر دسته به صورت تصادفی میده.

واسه راحتی کار پلیرا در مدیریت تیم، یه برنامه تحت وب، چند هفته قبل از عرضه بازی فعال می شه و شما در اون می تونین بازیکنان تیم خود و بسته های کارتی که در اختیار دارین رو ببینین. این بسته ها هم مانند کارتا سطوح جور واجور دارن و در اونا کارتایی به صورت تصادفی قرار گرفته که هر چی سطح بسته بالاتر باشه، کارتای بهتری هم داره.

شما با پولا و امتیازاتی که از بازی کردن بدست میارید (یا با صرف پول حقیقی) می تونین بسته های کارت بخرین. اگه از پلیرهایی باشین که در نسخه های قبلی FIFA، مود FUT رو بازی کردن، چند بسته کارت هدیه می گیرین که در این برنامه تحت وب قابل توجه و بار کردنه.

اگه شانس با شما یار باشه، شاید با خرید یه بسته کارت بتونین بازیکن مورد علاقه خود رو بگیرین، اگه هم شانس با شما یار نبود، همیشه می تونین کارتای خود رو به ازای سکه در بازی بفروشین و بازیکنای مورد علاقه خود رو بخرین و یا اینکه با پلیرهای دیگه کارت خوب رو مبادله کنین.

بازیکنای FUT

همونجوریکه گفته شد، کارتا براساس رده بندی بازیکن شون در فیفا به سه دسته برنزی، نقره ای و طلایی تقسیم می شن. رتبه بندی بازیکنای برنزی بین ۰ تا ۶۴، بازیکنای نقره ای بین ۶۵ تا ۷۴ و بازیکنای طلایی ۷۵ تا ۹۹ه.

جز این دسته بندی، دسته بندی دیگری هم واسه کارتا هست، دسته معمولی، کم پیدا و روی فرم. کارتای معمولی، استاندارد و کارتای کم پیدا، محبوب تر و پر ارزش تر هستن. هر هفته در فوتبال واقعی، بعضی بازیکنان کارکرد فوق العاده ای از خود نشون میدن، FUT این بازیکنان رو می شناسونه و کارت "روی فرم" واسه اونا می سازه و در اون هفته این کارتا رو درون بسته ها واسه خرید قرار میده.

به خاطر کارکرد خوب بازیکنان، کارتای روی فرم، آمار بهتری نسبت به همون بازیکن تو یه کارت معمولی داره. مثلا رونالدو رو در نظر بگیرین، در حالت عادی کارت رونالدو یه کارت کم پیدا با رتبه بندی ۹۳ه، اما تو یه هفته خاص و به دلیل درخشیدن رونالدو، یه کارت روی فرم واسه اون ساخته می شه که رتبه بندی ۹۵ داره.

اما این دسته بندی بعضی وقتا از اینم بالاتر میره که در مواقع خاصی از سال، EA نسخه های مختلفی از یه بازیکن در کارتای جور واجور عرضه می کنه. کارتای بهترین تیم سال، بازیکن رکورد شکن، بهترین بازیکن زمین و … که همه این کارتا رتبه بندی بهتری از همون بازیکن در کارت معمولی داره.

قیمت کارتا با کمیابی اونا و درخواست واسه شون رابطه مستقیم داره، پس واسه خرید بازیکنانی مثل مسی یا رونالدو به بیشتر از یه میلیون سکه نیاز دارین. و این یعنی واسه گرفتن بهترینا، باید کارتای تون رو واسه گرفتن سکه بیشتر بفروشین و تا جایی که می تونین واسه کسب سکه بازی کنین.

در واقع بعضی از بازیکنا به اندازه ای کم پیدا هستن که اگه با باز کردن بسته کارت، صاحب اونا شدید باید خودتون رو خوش شانس تلقی کنین.

Chemistry در FUT

یکی از مهمترین ارکان FUT، سیستم Chemistry میان بازیکنانه، در واقع Chemistryه که موجب می شه چیدن ترکیب نیازمند صرف وقت و حوصله باشه.

این سیستم بدین گونه س که اگه بازیکنان هم ملی بودن، هم باشگاه و هم لیگ در پستای کنار هم بازی کنن، به دلیل این که سازگاری میان اونا بیشتره، در بازیا بهتر پاس میدن، شوت میزنن و کلا کارکرد بهتری نشون میدن.

هر بازیکن در ترکیب شما، یه عدد Chemistry بین ۱ تا ۱۰ داره و هرچه این عدد بیشتر باشه کارکرد اونم بهتر میشه. پس در چیدن ترکیب لازمه به Chemistry هر بازیکن به دقت توجه کنین تا تیم خیلی زیاد هماهنگی برسه.

قرارداد بازیکنا و چگونگی مدیریت اون

قرارداد بازیکنا در FUT یکی از مهم ترین ارکان FUTه که نیاز به دقت فراوون داره. همه بازیکنان عددی به نام Contract یا قرارداد دارن و اگه به تعداد این عدد بازی کنن، قراردادشون صفر می شه و دیگه نمی تونین از اونا در بازیای خود استفاده کنین. واسه استفاده دوباره از بازیکنایی که قرار داد اونا صفر می شه، باید با سکه هایی که در بازی بدست آورده اید، کارتای قرار داد بخرین تا بتونین قرارداد بازیکنان خود رو تمدید کنین.

به هر بازیکن وقتی FUT رو شروع می کنه، ۳۴ کارت داده می شه که همه اونا عدد قرارداد برابری دارن، وقتی این قراردادا صفر می شن، پلیر دیگه نمی تونه بازی رو ادامه بده و باید به صرف سکه به قرارداد بازیکنانش اضافه کنه.

سیستم قرارداد یکی از مهمترین مکانیزما در فیفا آلتیمیت تیمه و مدیریت غلط اون بعضی وقتا موجب رسیدن به بن بست در بازی می شه. یکی از توصیهامون در Ultimate Team اینه که هیچ وقت در فروختن کارتایی که به اونا احتیاجی ندارین شک و دودلی نکنین و بعضی وقتا حتی همه کارتایی که به عنوان جایزه دریافت می کنین واسه کسب پول بیشتر بفروشین.

با شروع FIFA Ultimate Team، نگرشی جدید به سری فیفا پیدا می کنین و شک نداشته باشین تجربه اون واسه تون لذت بخش میشه. پیشنهادات خود رو واسه کارکرد بهتر در FUT با ما و کاربران سایت ما به اشتراک بذارین.

Categories:فناوری
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *