به گزارش آلامتو به نقل از مجله سلامت ؛ بیایید حقیقت رو قبول کنیم: برنامه روزانه مراقبت از پوست شما می تونه مثل مسابقه دادن با ساعت باشه. پس به چه دلیل به محصولاتتون اجازه نمی بدید که موقع خواب شما، پوست صورتتون رو بکشن، به جای اینکه در صبح این کار رو با عجله انجام بدین؟ ما از آنی چیو، دکتر و متخصص پوست پرسیدیم که نکات مورد علاقه اون درباره مراقبت از پوست واسه اینکه یه شبه به پوستی نورانی دست پیدا کنیم، کدوم ها هستن.

زیبایی پوست

  1. از یه پاک کننده آرایشی یه مرحله ای استفاده کنین

خوابیدن با آرایش، یه راه مطمئن واسه بستن منافذ پوستتون و افزایش رادیکال های آزاده که به روند پیری سرعت می بخشه. واسه کمک به داشتن پوستی تمیز و نورانی که واسه پذیرش کالاهایی که در صبح استفاده می کنین، به طور کامل آماده باشه، چیو می گوید به دنبال یه محصول دو کاره باشین. اون می گوید: مواد پاک کننده ای که تو یه زمان، هم آرایش رو پاک می کنن و هم پوست رو تمیز می کنن، میانبرهای فوق العاده ای واسه کاهش زمان برنامه زیبای شما هستن.

  1. با اسید گلیکولیک لایه برداری کنین

چیو می گوید: برداشتن لایه بالایی سلول های مرده پوست، به شما درخشندگی فوق العاده ای می دهد اما لایه برداری روزانه با لایه بردارهای دانه دار معمولی واسه پوست، زیادی زبر و ناملایمه، غدد چربی رو دچار مشکل می کنه، و در واقع پوست صورت شما رو چرب تر می گردونه. به جای اون، چیو پیشنهاد می کنه که اسید گلیکولیک رو امتحان کنین چون ملایم تره. اون می گوید: قبل از مناسبت های مهم از محصولی استفاده کنین که شامل ترکیبی از اسید گلیکولیک و ماندلیک و گلوکونولاکتون باشه که خطوط ریز رو پر می کنه، به پوست درخشندگی می دهد و باعث می شه که آرایش روز بعد روی پوست صافتان، بهتر بشینه.

  1. از یه روغن شب استفاده کنین

واسه اینکه در طول شب، فقط با یه قطره محصول، به مقدار زیادی درخشندگی برسین، شاید روغن های شب، بهترین دوست شما باشن. اونا بهتر از اجناس دیگه به داخل پوست نفوذ می کنن و یه راه ورودی عالی واسه مواد تشکیل دهنده فعال، جفت و جور می کنن. چیو پیشنهاد می کنه که از روغن شب، چند بار در هفته استفاده کنین تا به چهره تون، درخشندگی بیشتری بدین.

  1. … یا یه کرم صورت چند کاره

احساس خوب مالیدن یه کرم بسیار مرطوب کننده در شب رو دوست دارین؟ واسه افزایش درخشش پوستتون وقتی که خوابین، چیو پیشنهاد می کنه که از یه کرم صورت چند کاره استفاده کنین که هم رطوبت رسانی می کنه و هم لایه برداری. اون می گوید: به دنبال کرمی باشین که شامل اسیدهای پلی هیدروکسی مانند اسید گلوکونولاکتون و اسید لاکتوبیونیک باشه. یه لایه کلفت از این کرم رو قبل از خواب به صورتتون بمالید و صبح اونو پاک کنین.

  1. از یه ماسک خواب استفاده کنین

چیو می گوید: ماسک های شبونه، یه راه بسیار خوب واسه رسیدگی بیشتر به پوستتون و توجه بیشتر به اون می باشه. پوست موقع خواب، بازسازی سلولی بیشتری رو تجربه می کنه و می تونه در این زمان، اجناس رو بیشتر جذب کنه. اون پیشنهاد می کنه که از یه ماسک مخصوص شب، چند بار در هفته بجای انجام برنامه ی معمولی مراقبت از پوستتون در شب، استفاده کنین. پوست رو تمیز کنین، یه لایه ماسک روی اون پخش کنین و بخوابین. اون پیشنهاد می کنه که ازماسک های شامل روغن آووکادو استفاده کنین چون پوست رو هیدراته می کنه و مقدار زیادی آنتی اکسیدان به پوست می رساند.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

زیبایی پوست مجله سلامت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *