مقاصد گردشگری کمی رو می تونین پیدا کنین که شرایط سفر به اون از همه نظر ایده آل باشه، سریلانکا یکی از اوناس؛ کشوری که باید اون رو تجربه کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ می خوایم با شما درباره کشوری صحبت کنیم که زندگی افراد زیادی رو به روش های جور واجور تغییر داده. کشوری که بعد از سفر به اون، شما می مونید و کوله باری از خاطرات مورد پسند. طبیعت منحصر بفرد و سواحل خیره کننده این کشور تنها چیزایی نیستن که شما رو متحیر می کنن، مردم فوق العاده این کشور اصلی ترین ان. سریلانکا سرزمین لبخنده، جایی که در اون جز شادی چیز دیگری پیدا نمی کنین. گردشگری که به این کشور سفر کرده، خاطرات خود رو با ما در میان گذاشته. با ما همراه باشین:

۱. مردم سریلانکا

سریلانکا کشوریه که بر خلاف خیلی از کشورای دیگه، شما هیچ وقت در اون از روبرو شدن با افراد محلی ترس ای ندارین و اصلا این حس رو پیدا نمی کنین که به شمایی که توریست هستین، به چشم یه کیسه پول نگاه می کنن. انگار لبخند در این کشور واگیرداره، از یه صورت روی صورت دیگه…اونا همیشه دوست دارن تا لبخندشون رو هم با شما قسمت کنن. مردم این کشور اونقدر بخشنده ان که بعضی وقتا خودمو نیشگون میگرفتم تا باور کنم همه چیز واقعیه. وقتی سوار تاک تاک فرد محلی ای در اونجا شدم، اون منو به خونه اش دعوت کرد و این تجربه، شاید احساسی ترین تجربه ام در سریلانکا بود. اون چیز زیادی واسه تقسیم کردن نداشت و حتی سقف خونه اش هم پر از چاله و سوراخای بزرگ و کوچیک بود و با خونواده کوچیک چند نفره اش تو یه مکان کوچیک زندگی می کردن، اما بازم با ما مثل یه پادشاه رفتار می کرد. این واقعا تجربه ای بود که بعد از چند سال هنوز تو ذهن من مونده و تازگی داره و حتی بعد از گذشت چند روز از اون، این همه مهربانی زبون منو بند آورده بود…

۲. فرهنگ وسیع سریلانکاییا

من این فرصت رو داشتم تا در Ambalagoda که به مناسبت تولد بزرگترین فرد مذهبیشان بود، شرکت کنم. مراسمی بزرگ که در اون شعله های بزرگی روشن کرده بودن و مردم در اون با لباسا و پارچه های رنگین رژه می رفتن. تموم ویترین فروشگاه ها، پنجره ها و حتی نرده های کنار خیابون در طول این جشن چراغانی بود. در جشن همه خوشحال بودن و به هر طرف که رو می کردم جز خنده و لبخند چیز دیگری نمی دیدم. از اینکه تونسته بودم جزیی از این جشن بزرگ و فراموش نشدنی باشم، واقعا خوشحال بودم. در طول سال، فستیوالا و مراسم مذهبی زیادی دیگری در سریلانکا برگزار می شه که مهمترین اون Kandy Tooth Relic اسمشه.

۳. سواحل عجیب

دیدن سواحل سریلانکا روح آدم رو جلا میده و فرقی هم نداره که به شرق، غرب یا جنوب برید. آب گرم اقیانوس، موجای خروشان و شنای قهوه ای به رنگ پوست نارگیل، این سواحل رو به بهشتی واسه آدمایی که عاشق ساحل هستن تبدیل کرده و این ساحل خیلی راحت می تونه با بهترین سواحل دنیا رقابت کنه و برخلاف دیگه کشورها، سریلانکا در تمیز نگه داشتن سواحلش بسیار جدیه. سریلانکاییا درباره ادای دین به طبیعت، احترام خاص ای قائلند.

۴. طبیعت وحشی سریلانکا

خفاشای در حال پرواز، میمونای بازیگوشی که از یه طرف به طرف دیگه می پرند و فیلا تعداد کمی از حیوانای بودن که من در طول سفرم با اونا روبرو شدم. سریلانکا از نطر طبیعت و محیط زیست یکی از بزرگترین نعمتای الهی رو داره. می تونین در ساحل از خواب بیدار شده و سوار ماشین شید و بعد از ۲ ساعت رانندگی خودتون رو در جنگلای انبوه یا کوه های بلند پیدا کنین. من صبحونه ام رو با میمونا در Ambalagoda تقسیم کردم و به تماشای والا در گاله نشستم. در سریلانکا چیزی وجود نداره که نتونین تجربه کنین!

۵. زیباترین مسیرهای قطار دنیا فقط در سریلانکا

فقط کافیه ۳ دلار بپردازید تا به یکی از زیباترین قطار سواریایی که در رویاهایتون هم تصور نمی کردین برید! کوه رو بیشتر دوست دارین یا دریا؟ سریلانکا همه اینا رو با هم در خود داره. راه کوهستانی شما رو از کلمبو به کندی میرسونه؛ در طول راه از مزارع سرسبز چای و رودخانه های قشنگتر عبور می کنین. این قطار سواری از اونائیه که تا آخر عمرتون لحظه ای از اون رو از یاد نمیبرین، قول میدم… اگه عاشق ساحلید و از اون دسته آدمایی هستین که بوی دریا از خود بیخودتان می کنه باید از گاله به سمت کلمبو سفر کنین. اگه خواستین این راه رو انتخاب کنین، پیشنهاد می کنم قطار بعدازظهری رو سوار شید تا غروب خورشید و آروم پایین رفتن اون در دریا رو هم ببینین…

۶. عشق مردم سریلانکا به کریکت

چه به پیاده روی در خیابونای کلمبو برید و چه در ساحل Ambalagoda قدم بزنین، در همه جای این کشور پسر بچهایی رو می بینین که در حال بازی کریکت هستن و تعجبی هم نداره چون کریکت ورزش ملی این کشوره. می تونین شمام با اونا بازی کنین و در شادی اونا سهمی داشته باشین.

۷. غذاهای جور واجور

از لیست غذاهای جور واجور و فوق العاده خوشمزه ای که با تاریخ و فرهنگ این کشور شکل داده شده، حیرت زده میشین. در سفر به این سریلانکا، تعدادی از غذاها رو تحت هیچ شرایطی نباید از دست بدین و از جمله اون دسری بسیار خوشمزه به نام curd and treacleه که از شیر بوفالو و تیکه های کوچیک نارگیل درست می شه. غذاهای سریلانکایی بر خلاف اینکه منحصر بفرد و خوشمزه ان اما در دنیا شناخته شده نیستن پس فرصت رو از دست ندین و در همانجا امتحانشان کنین.

بهترین و زیباترین سواحل سریلانکا

مراکز اقامتی و جاهای دیدنی سریلانکا

الی گشت تور سریلانکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *