همسریابی یکی از مشکلاتیه که در تموم دنیا دیده می شه. در کشورهایی که جمعیت اونا خیلی زیاده این مشکل بیشتر از دیگر نقاط دنیا دیده می شه. یکی از این کشورها که جمعیت اون همیشه رکوردشکن بوده “چین” اسمشه!

چینیا واسه حل مشکلات همسریابی حرکتی عجیب انجام دادن. در این روش جدید والدینی که فرزندان دم بخت دارن آگهیایی رو تنظیم کرده و به یکی از پارکای بزرگ شانگهای می رن تا مراسم همسریابی با آگهی رو بکنن.

هر شنبه و یکشنبه و تحت هر شرایطی که باشه والدین به این پارک میان و اگهی فرزندشون که شامل اسم و نام خانوادگی به همراه اندازه در اومده روی دیوار می چسبونن تا والدین دیگه یا آدمایی که خواهان ازدواج هستن اونو خونده و واسه ازدواج اراده کردن کنن.

در آخر هفته ها این پارک پر از کاغذای تبلیغاتیه که جوانان دم بخت رو نشون میده. به هرکجای این پارک که نگاه کنین از درختان تا دیواره ها پوشیده از کاغذای مختلفه که با اعداد واسامی پر شدن.

این مکان به “بازارهمسریابی” هم معروف شده و باحال اینجاس که تا حالا زوجای بسیاری به همین صورت با هم ملاقات کرده و زندگی تشکیل دادن. والدین چینی باور دارن بچه هاشون زیادتر از اندازه سرگرم کار هستن و زمان واسه پیدا کردن بهترین همسر ندارن.

china3

دیوار همسریابی در چین

china1 china2

عادات روزانه زنان چینی واسه زیبایی و جوون موندن

رکورد گینس صعود پله با سر

اخبار چین باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *