Anna Chapman

رسانه ها از بازداشت همدست معروف ترین جاسوس زن جهان، در پایتخت هلند خبر میدن.

به گزارش آلامتو به نقل از خبرگزاری مهر، دوسال پس از بازداشت گروهی از جاسوسان روسی در آمریکا و برگردوندن اونا به مسکو که به دلیل همزمانی اون با تلاش اوباما واسه بهتر شدن روابط با روسیه اهمیت رسانه ای فوق العاده ای یافت، دوباره رسانه های جهان با پرداختن به این موضع از بازداشت  همدست “اونا چاپمن” که یه دیپلمات ۶۰ ساله هلندیه خبر میدن .

دختر یکی از افسران کا.گ.ب ( سرویس جاسوسی اتحاد جماهیر شوروی ) بود که با یه مرد انگلیسی ازدواج کرده و به مدت پنج سال هم در لندن سکونت داشت. اون پس از جدا شدن از این مرد انگلیسی به مدت یه سال هم با شخص دیگری به نام “لورنت تیلور” در لندن زندگی کرد و در سال ۲۰۱۰ به همراه ۱۰ نفر دیگه به اتهام جاسوسی واسه روسیه در آمریکا بازداشت شد.

روزنامه دیلی تلگراف با منتشر کردن خبر بازداشت همدست چاپمن در هلند می نویسه : یه دیپلمات ۶۰ ساله هلندی که فقط با نام “ریموند پی” شناخته می شه به اتهام انتقال ۴۵۰ فایل پنهونی به یه جاسوس روس، در پراگ بازداشت شد.

این زوج روس به حلقه جاسوسی روسیه در آمریکا که در سال ۲۰۱۰ در آمریکا بازداشت شدن ربط داشتن.

دیلی تلگراف در ادامه می نویسه : رسانه های آلمان اینطور گزارش میدن که دیپلمات بازداشت شده از ارائه هرگونه توضیحی در مورد اتهام خود دوری کرده.

این دیپلمات متهمه که اطلاعات حساس و پنهونی رو در دانشگاه ماربورگ آلمان به یه زوج با اسمای “آندریاس” و “هیدرون” منتقل کرده.

به نوشته رسانه های آلمانی از جمله فوکوس، این زوج هم مثل جاسوسان روسی بازداشت شده در آمریکا در سال ۲۰۱۰ از گذرنامه های جعلی استفاده کرده و عضو “سازمان امنیت خارجی روسیه ” ( SVR ) یعنی همون سازمانی که چاپمن و دیگه جاسوسان بازداشت شده در آمریکا واسه اون کار می کردن بودن.  

چاپمن به همراه ۱۰ جاسوس دیگه روس در سال ۲۰۱۰ در امریکا بازداشت و به مسکو برگردونده شد. چاپمن پس از برگشت به روسیه بازم چهره خبر ساز رسانه های بود بطوریکه هر روز یه خبر و یا گزارش جدید در مورد ایشون و آدمایی که این زن با اونا در انگلیس و آمریکا در رابطه بود منتشر می شد.

کار به جائی رسیده بود که بعضی سایتها رقمای بالایی رو واسه فروش عکسای ایشون مطالبه می کردن و از همین رو بود که چاپمن تصمیم به نوشتن زندگینامه خود و فروش اون به قیمت ۲۵۰ هزار دلار کرد.

 

پس از اون چاپمن در کار خود رو به عنوان یه مدل ادامه داد بطوریکه در کمتر از چند ماه تبدیل به یکی از مدلای معروف روسی شد . هفته گذشته رسانه های ترکیه از حضور چاپمن تو یه “شی لباس” در این کشورخبر دادن.

noindex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *