هفت ویژگی پرطرفدار واسه استخدام کارمندهر کارفرمایی درباره کار با کارمندان خوب و بد تجربیاتی داره، از این رو می دونه چه ویژگی های مهم هستن. کارفرمایان به دنبال هفت ویژگی در کارمندان هستن:

۱- هوش و ذکاوت

اولین موردی که کارفرمایان به دنبالش هستن هوش و ذکاوته. تقریباً تموم تحقیقات نشون داده ان که ۷۶ درصد کارایی و ارزش آفرینی کارمند به هوش و ذکاوت اون بستگی داره. منظور ما از هوش توانایی برنامه ریزی، سازماندهی، تعیین اولویت ها، حل مشکلات و تموم کردن کارا هستش. هوش به حس تشخیص کار درست و توانایی عملی شما در حل مشکلات روزانه محل کار بستگی داره. بهترین راه نمایش هوشمندی، پرسیدن سؤالات هوشمندانه س. یکی از نشونه های هوشمندی کنجکاویه. هرچه سؤالات بهتری سوال کنین و به جواب ها گوش بدید، باهوش تر به نظر می رسید.

۲- توانایی رهبری

دومین ویژگی مورد توجه کارفرمایان، توانایی رهبری و هدایت کارا هستش. منظور ما از رهبری، تمایل به قبول کردن مسئولیت کارا و یافته های اون هستش. رهبری شامل قبول مسئولیت، داوطلب شدن در کارا و به نتیجه رسوندن کارا هستش.

نشونه روشن رهبران اون هستش که عذر و بهونه نمی بیارن. شما می تونید مسئولیت رسیدن به اهداف سازمان رو قبول کنین و بعد در واسه رسیدن به یافته های مورد نظر تلاش کنین.

۳- درستی و صداقت

درستی و صداقت سومین ویژگی مورد جستجوی کارفرمایانه. درستی مهم ترین ویژگی واسه دست یابی به موفقیت های بلندمدت در زندگی و کاره. شروع درستی و صداقت روراست بودن با خودمونه، یعنی با خودمون و بقیه به طور کاملً روراست باشیم و نقاط قوت و ضعف هامون رو قبول کنیم. خیلی راحت به اشتباهات قبلی اعتراف کنیم. درستی مخصوصاً شامل وفاداری هم می شه. فرد وفادار هیچ گاه درباره کارفرما و همکاران قبلی بدگویی نمی کنه. اون حتی اگه از کار قبلی اخراج شده باشه، هیچوقت ایراد نمی گیرد و انتقاد نمی کنه.

۴- دوست داشتنی بودن

چهارمین ویژگی مورد نظر کارفرمایان، دوست داشتنی بودنه. کارفرمایان اشخاصی رو دوست دارن که خونگرم، دوستانه و اهل همکاری هستن و زندگی رو سخت نمی گیرند. کارفرمایان به دنبال کسائی هستن که اهل کار گروهی و ملحق شدن به خونواده کاری هستن.

مردان و زنائی که شخصیت خوبی دارن، همیشه در کارشون محبوب تر و مؤثرترند. کار تیمی، کلید موفقیت در کسب وکاره. تجربه قبلی شما در کار گروهی و تمایل واسه گروهی کار کردن در آینده، یکی از جذاب ترین خصوصیات شما در درخواست هر شغلیه.

۵- صلاحیت

صلاحیت پنجمین ویژگی لازم کارفرمایانه. قبلاً در مورد اون صحبت کردیم. کفایت و لیاقت واسه موفقیت لازمه و زیربنای همه پیشامدهای کاری شما هستش.

به بیان ساده، صلاحیت توانایی انجام کاره. صلاحیت شامل توانایی تعیین اولویت ها، تشخیص کارای در رابطه از کارای نامرتبط و بعد تمرکز کامل روی هدف تا اتمام کاره.

۶- جربزه

ششمین ویژگیه که کارفرمایان به دنبالش هستن جربزه یا تمایل به قبول ریسکه. جربزه هم اینکه به معنی قبول کردن رقابت ها و علاقه به انجام کارای بزرگ و جدیده در شرایطی که هیچ تضمینی واسه موفقیت وجود نداره.

یه جنبه جربزه، صحبت کردن و بیان افکار و احساسات در موقعیت های سخته. کارفرمایان، مردان و زنائی رو که از بیان دیدگاهشون نمی هراسند، تشویق می کنن. شمام می تونید در مصاحبه استخدامی، با پرسیدن سؤالات رک و روشن درباره شرکت، موقعیت و آینده احتمالی خودتون در اون جا، جربزه خود رو نشون بدید.

۷- شخصیت استوار

آخرین ویژگی ای که کارفرمایان به دنبال اون هستن، شخصیت محکم و استواره که به معنی مصمم بودن و ایستادگی در روبرو شدن با مصیبت ها هستش. شخص استوار با سخت شدن راه حرکت، پایداری نشون می دهد. اگه طی مصاحبه آروم، خونسرد و راحت باشین، شخصیت استوار خود رو نشون می بدید و ثابت می کنین در برخورد با مخاطرات دوری ناپذیر فعالیت های روزانه سازمان، آروم و خونسرد هستین.

مهم از همه شخصیت شما، که مجموعه ای از تموم ویژگی های مثبتتونه، بیشترین اثر رو در کسب شغل دلخواه داره. همیشه واسه بهبود شخصیت خود کار کنین و در هر موقعیتی مانند افراد برجسته رفتار کنین.

استخدام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *