سلفی woody-selfie

برابر گزارشایی که در رسانه های آمریکایی منتشر شده در سال جاری میلادی قربانیان سلفی گرفتن بیشتر از کسائی بوده که در حمله کوسها جون خود رو از دست دادن. تازگیا یه گردشگر ژاپنی قربونی سلفی گرفتن در تاج محل شد.

به گزارش دویچه وله، گرفتن عکس یادگاری از خود با دوربین تلفنای همراه شدیدا رواج یافته و شبکه های اجتماعی پر از “سلفی”های کاربران شده.

هفته گذشته یه گردشگر ۶۶ ساله ژاپنی که میخواس با دوستش عکس یادگاری بگیره از پله های تاج محل در آگرای هند به پائین سقوط کرد و ساعتی بعد در بیمارستان درگذشت.

به دنبال این حادثه یه سایت آمریکایی به بررسی حوادث مشابه پرداخته و نوشته، در ۹ ماه گذشته ۲۰ نفر جون خود رو هنگام گرفتن سلفی از دست دادن.

اخطار به سلفی بگیران

روزنامه آلمانی “زود دویچه” در گزارشی که سه شنبه (۲۲ سپتامبر/ ۱ ۳۱ شهریور) منتشر شد با استناد به بررسیای انجام شده نوشت، مردم خطر سلفی گرفتن رو به نسبت حوادثی مانند حمله کوسها جدی نمی گیرن.

پس گزارش، در حالی که درباره خطر حمله کوسها هشدارهای زیادی داده می شه و بارها درباره اون فیلم سینمایی جفت و جور شده، امسال در سراسر جهان ۱۲ نفر در اینجور حوادثی جون خود رو از دست دادن.

به نوشته “زود دویچه” مقایسه این دو آمار هرچند حیرت آوره، باید در نظر داشت که تعداد کسائی که سلفی می گیرن قابل قیاس با آدمایی که در برابر حمله کوسه قرار گرفتن نیس.

با این همه افزایش حوادث مربوط به سلفی گرفتن خیلی از کشورها، مخصوصا مقصدهای محبوب گردشگران رو به فکر چاره جویی انداخته.

وزارت کشور روسیه چند ماه پیش برشوری واسه گردشگران آماده کرد که در اون تاکید شده “سلفی گرفتن می تونه به قیمت جون تموم شه”.

تعطیلی پارک به خاطر سلفی

سال گذشته در پایگاه اینترنتی اداره پشتیبانی از مصرف کنندگان منطقه “کورسک” روسیه در بخش مقابله با شپش اخطار داده شد: «کسائی که به صورت مرتب با بقیه سلفی می گیرن، در برابر انتقال شپش قرار دارن.»

کاربران اینترنتی به این اطلاعیه عکس العمل تمسخرآمیز نشون دادن. اونا به شوخی میگن که به دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه، هم که علاقه خاصی به سلفی گرفتن داره در این مورد شدیدا اخطار داده شده.

با این حال دولت روسیه یه راهنمای گرفتن سلفی منتشر کرده و در اون از مردم و گردشگران خواسته هنگام گرفتن این جور عکسا از ایستادن بر لبه پله ها، پرتگاهای کوهستانی و دیگه مکانای مرتفع دوری کنن.

چند ماه پیش دختر ۱۸ ساله ای در رومانی که واسه سلفی گرفتن با مترو روی سقف یکی از واگنا رفته بود بر اثر برخورد با سیمای برق فشار قوی دچار برق گرفتگی شد و درگذشت.

در همین حال یه پارک جنگلی در آمریکا به دلیل رفتار خطر آمیز بازدیدکنندگانی که با خرسا عکس سلفی می گرفتن به طور موقت تعطیل شده.

۱۰ مکان محبوب جهان واسه گرفتن عکس سلفی

درباره گرفتن عکس سلفی برهنه در باشگاه

دویچه وله سلفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *