واقعیتای عجیب و غریب در دنیا کم نیستن. بعضی از اونا باورپذیرند و یه سریای دیگه اون قدر عجیب به نظر می رسن که باورشون سخته. امروز ۸ واقعیت جهانی رو که شاید خیلی از شما اونا رو به سختی باور کنین از ۸ گوشه دنیا واسه شما توضیح می دیم:

۱. سوئیسیا تمیزترین مردم دنیا هستن

وقتی وارد سوئیس میشین، در هر گوشه می تونین یه سطل زباله ببینین، حتی یه تیکه کاغذ هم روی زمین دیده نمی شه. همه ساختمانا برق می زنه. باور نمی کنین، حق دارین که تعجب کنین! در واقع سوئیسیا به زندگی تمیز و مرتب اهمیت میدن و به دلیل قوانینی که در کشور وضع شده و بیشتر ساکنان به اون احترام می ذارن، کشور اونا بسیار تمیزه و مردم واسه حفاظت از محیط ارزش زیادی قائل هستن. کافیه یه تیکه کاغذ تصادفی از دست تون روی زمین بیفته، اون وقت کسی هست که دوستانه به شما تذکر بده.

۲. ایتالیاییا در قهوه درست کردن، مثل ندارن

در واقع باید گفت دلیل خوش مزه بودن قهوه ایتالیا نوع متفاوت جفت و جور اون هستش. ایتالیاییا قهوه رو غلیظ درست می کنن و قهوه خورهای حرفه ای فکر می کنن این قهوه خوشمزه ترین قهوه در دنیاست، اگه واسه قهوه خورهای تازه کار این موضوع غلطه. تصور اشتباه دوم که عادی شده اینست که می گن ایتالیاییا قهوه خورترین مردم دنیا هستن، در حالیکه ایتالیا در جایگاهی پس از “سوئد”، “نروژ” و “لهستان” قرار داره.

۳. مردان مکزیکی استراحت رو به هر چیزی بهتر می دونن

می گن مردهای مکزیکی عاشق لم دادن در سایه و استراحتای دراز مدت هستن و خیلی به دنبال کار و تامین معاش نمی رن. این حرف تا حدی درسته. البته ۲۲ میلیون جمعیت مکزیک هم مانند مردم تموم کشورها به دنبال کار می رن و داستان به جایی برمیگرده که مردم مکزیک رو با همسایه قوی شمالی یعنی آمریکا مقایسه می کنن.

۴. چینیا سگ می خورن

شاید شمام شنیده باشین که می گن چینیا علاقه شدیدی به غذاهای عجیب و غریب مثل مار،عقرب، موش، تمساح، خوک، خرچنگ، ملخ، گربه خصوصا گوشت سگ دارن.. این موضوع واسه مردم خیلی از کشورها، مخصوصا اونایی که سگ رو بهترین دوست آدم می دونن، غیرقابل باوره و فکر می کنن این حرفا دروغ یا خرافه س، اما باور باید کرد که چینیا گوشت سگ رو می خورن. با اینکه مقامات “پکنآ” در آخرین دوره از بازیای المپیک، سرو گوشت سگ رو در رستورانا ممنوع اعلام کردن بازم این غذای محبوب از منوی غذاها محو نشده و نزدیک به ۷ هزار ساله که چینیا سگ شکار کرده و گوشت اونو می خورن. البته الان نسبت به چند هزار سال گذشته به نظر می رسه چینیا مهربون تر شده و به دوستی با این حیوان علاقه پیدا کردن.

۵. در هند گاوها مقدس ان

هندیا با همه حیوانات و موجودات زنده ترحم و رفتار با مهربونی دارن مهمتر از همه اینکه در فرهنگ هندیا، گاو حیوان مقدسیه. وقتی یه گاو تصمیم میگیره دقیقا وسط یه جاده استراحت کنه، نه فقط هیچکی اونو واسه روندن به زور و خشونت متوسل نمی شه، بلکه احتمال اینکه رانندگان راه خودشون رو عوض کنن هست و طوری رفتار می کنن که حیوان آسیبی نبیند. هندوها می گن آدم حق بهره کشی گاو رو نداره و حتی وقتی که گاو پیر می شه، بازم اونا باید به اون غذا بدن و احترام بذارن و اونو آزاد کنن تا در دشت و دمن بچرخد.

۶. خیلی از کاناداییا در زمستون به زیرزمین کوچ می کنن

می گن زمستون که فرا می رسه، کاناداییا به شهرهای زیرزمین جا به جایی مکان می کنن. تعجب نکنین. این موضوع حقیقت داره. چون در “مونترال” دمای هوا در زمستون بعضی وقتا به ۳۰درجه زیر صفر می رسه و در کانادا تونلی زیرزمینی ۳۲ کیلومتری هست که به مراکز تجاری، مترو، سینما، بعضی مغازه ها، موزه و… متصله و به ساکنان اجازه میده با وجود برف و سرمای شدید به زندگی روزانه خود ادامه.

۷. مردم فنلاند عاشق سونا هستن

این یه افسانه نیس، خاستگاه و زادگاه سونا کشور فنلانده. قدمت سونا در این کشور به ۱۰۰۰ سال پیش باز میشه. سونا در کشور فنلاند یه آیین قدیمی و مقدس حساب میشه. شـمـار سونـاها در کشور فنلاند از تعداد خودروهای این کـشـور افزونتره. یعنی به ازای هر ۴ فنلاندی یه سونا هست. فنلاند در منطقه ای سردسیر بین اروپا و روسیه قرار داره و میشه گفت “سونا” در اونجا از جمله مهم ترین مکانای اجتماعیه. حتی بعضی جلسات کاری هم ممکنه در فنلاند در سونا برگزار شه.

۸. انگلیسیا اصلا خوش خوراک نیستن

می گن انگلیسیا آشپزهای خوبی ندارن و نمی تونن غذاهای خوشمزه جفت و جور کنن و به خاطر همین از آشپزهای فرانسوی کمک می گیرن. در واقع باید گفت انگلیسیا علاقه زیادی به خوردن غذاهای ساده و جور واجور دارن و برخلاف مردم خیلی از کشورها که با ترکیب موادغذایی مانند گوشت و سیب زمینی و غلات کنار هم غذاهای خوش مزه جفت و جور می کنن، اونا هر یک رو جداگونه می خورن.

جمع آوری: پایگاه تفریحی آلامتو

علم و فناوری علمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *