در دنیا پدیده های مرموز زیادی هست که توضیحی واسه اون ها یافت نشده. بعضی از این پدیده ها ریشه در افسانه داشته، ولی یه سری های دیگه در زندگی روزمره ما دیده می شه. تحقیقات زیادی روی این پدیده های مرموز انجام شده، ولی هیچ کدوم از این تحقیقات پاسخی روشن واسه اونا مطرح نکرده ان. در زیر هشت مورد از این پدیده ها رو می خوانیم:

سیکادا ۳۳۰۱

سیکادا ۳۳۰۱ نام گروهی ناشناخته س که در اوایل سال ۲۰۱۲ در اینترنت مشهور شد. اونا تصویری رو منتشر کردن که از علاقه مندان دعوت می کرد راز نهفته در اون رو رو کنن. این پیام از خوانندگان در سراسر جهان دعوت می کرد تا به این معما جواب بدن. تا الان، هیچ اطلاعاتی در رابطه با این گروه منتشر نشده. آدمایی که ادعا کرده ان جواب این معما رو یافته ان هم هیچ اطلاعاتی از این گروه در دست ندارن.

بیشتر بخونین :

8 معمای مرموز دنیا

همهمه در تاوس

صدای همهمه در تاوس در میان گروهی از ساکنین شهر نیومکزیکو در دهه ۹۰ میلادی مشهور شد. این عده صدایی با بسامد پایین رو گزارش کردن. این صدا به دلیل نزدیکی به روستای تاوس به این نام مشهور شد، در حالی که صدایی مشابه در نقاط دیگری در جهان هم گزارش شده. در اوایل دهه ۵۰ میلادی، صداهای مشابهی در چندین شهر در انگستان گزارش شده بود. یافته های تحقیقات منابع این صداها رو مشخص نکرده.

8 معمای مرموز دنیا

نور هِسدالن

نور هِسدالن که از توپای کوچیک و منحنیای نوری تشکیل می شد، به دلیل چندین اتفاق در آسمون نروژ در دهه ۸۰ میلادی مشهور شد. با این حال، با کمتر دیده شدن این پدیده از محبوبیت اون کم شد. این پدیده بازم ادامه داره، اما کسی اطلاعاتی در رابطه با اصل این نورهای غیرمنتظره و یهویی در دست نداره.

8 معمای مرموز دنیا

سیگنال Wow!

این سیگنال نام یه سیگنال رادیوییِ با باند محدوده که در سال ۱۹۷۷ بوسیله SETI (موسسه جستجو واسه هوش فرازمینی) کشف شد. این سیگنال فقط یه بار دیده شد و هنوز واسه دومین بار گزارش نشده. این اسم از دانشمندی گرفته شده که کلمه Wow رو همراه با علامت تعجب روی نسخه چاپی سیگنال یادداشت کرده.

8 معمای مرموز دنیا

گوه آلومینیومی ایو

گوه آلومینیومی ایو شی ایه که فکر می رود در فاصله ۲ کیلومتری در شرق شهر “ایو” در رومانی یافت شده. طبق گزارش ها، در سال ۱۹۷۴ مجاور رودخانه ی مورِس پیدا شده و یابندگان اون مدعی شدن که اون رو در عمق ۱۰ متری زمین پیدا کرده ان. این شیِ گوه مانند به شکلی عجیب از ۱۲ عنصر جورواجور ساخته شده. واقعا، این شی غیرعادیه، چون که آزمایشات نشون داده قدمت اون به قبل از کشف خود آلومینیوم برمیگرده.

8 معمای مرموز دنیا

کودکان سبز وول پیت

افسانه دو کودک سبز در وول پیت به قرن ۱۲ در انگستان برمیگرده. بنا به گزارش ها، این آبجی و داداش به استثنای پوست سبز رنگشون به طور کامل عادی بودن. پوست اون دو آخرسر رنگ سبز خود رو از دست داد و رنگ طبیعی یافت و زبون انگلیسی رو فرا گرفتن. طبق گفته دختر نجات یافته، اون و برادرش اهل محلی در زیرِ زمین به اسم سرزمین سنت مارتین بودن.

8 معمای مرموز دنیا

دوقلوهای پالاک

در سال ۱۹۵۷، خواهران جوونا و ژاکلین پالاک در تصادفی ناراحت کننده در “نرثام برلند” انگستان جون خود رو از دست دادن. سال بعد، مادر این دو آبجی صاحب فرزندی دوقلو با اسمای جنیفر و گیلیان شد. هر دو دختر اطلاعاتی رو ارانه می دادن که واسه دو آبجی بزرگتر بود. اونا هم اینکه اسباب بازی هایی رو طلب می کردن که هیچوقت ندیده بودن و به دو آبجی بزرگتر تعلق داشت. بعضی ادعا کرده ان که روح دوقلوهای بزرگتر در کالبد دوقلوهای کوچکتر هست.

8 معمای مرموز دنیا

انتشار سیگنال مزاحم ماکس هِدروم

در عصر روز ۲۲ نوامبر ۱۹۸۷، دو سیگنال تلویزیونی از ایستگاه هایی در شیکاگو دزدیده شد، که با عنوان «سیگنال مزاحم ماکس هدروم» مشهور شد. دزد سیگنال که مثل شخصیت تلویزیونی ماکس هدروم گریم کرده بود، قادر بود ایستگاه های تلویزیونی رو به مدت ۳ ساعت تصرف کنه. در اولین تداخل، هیچ صدایی شنیده نمی شد، در حالی که در دومین تداخل، عباراتی نامفهوم و غیر در رابطه شنیده می شد. هیچ شخصی در این رابطه دستگیر نشد.

8 معمای مرموز دنیا

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

فرارو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *