هسته زردآلو Apricot-seeds

هسته زردآلو خاصیت داره؟

با شروع فصل گرما نوبت ورود میوه های خوشمزه تابستونی شده. یکی از این میوه های خوش طعم و خوش بو زردآلو است که بسیاری ما هسته اون رو دور می اندازیم. اطمینان دارم پس از خوندن این گزارش دیگه هسته اون رو دور نخواهید انداخت!

اون شخصی که خواص هسته زردآلو در نابودی سلول های سرطانی رو کشف کرد، می گوید که صحبت هاش رو از زبون هیچ پزشکی نخواهید شنید؛ کمتر کسی می دونه که هسته زردآلو شامل ترکیبات طبیعیه که در پیشگیری و نابودی سلول های سرطانی موثر عمل می کنه: ویتامین B17 که با نام «آمیگدالین» هم شناخته می شه.

این ویتامین در هسته زردآلو متمرکز شده که بیشتر دور انداخته می شه. البته ما می خوایم در مورد خواص ضد سرطانی هسته زردآلو کمی بیشتر به شما اطلاعات بدیم.

دشمن شماره یه سلول های سرطانی

هسته زردآلو می تونه از تشکیل سلول های سرطانی در بدن پیشگیری کنه. این نکته رو ادوارد گریفین، ۳۰ سال پیش در کتاب «جهان خالی از سرطان» نوشت. اون می گوید که این حقیقت به دلیل سود مالی فراوون به وجود اومده بوسیله درمان سرطان مخفی نگه داشته شده بود.

گریفین هم اینکه می گوید که سرطان به دلیل مشکلات متابولیسمی بدن ایجاد می شه، چون که خودش هم از پایه مربوط به کارکرد متابولیسم بدنه. از طرف دیگه، نبود تعادل در متابولیسم بدن خود می تونه به وجود اومده بوسیله نبود تعادل در مواد معدنی و ویتامین ها باشه. در این صورت، بدن بدون مواد مغذی کافی واسه کارکرد مناسب هستش.

شرکت های تولید کننده داروهای سرطان هرساله بیشتر از ۲۰۰ میلیارد دلار سود کسب می کنن. پس طبیعیه که اون ها بعضی از حقایق رو از همه مردم مخفی کنن. هسته زردآلو به دلیل دارا بودن مقادیر فراوون ویتامین B17 می تونه خوب مانع تشکیل سلول های سرطانی در بدن و هم اینکه تقویت دستگاه ایمنی باشه.

ترکیبات موجود در هسته زردآلو

پژوهشی روی قوم «هونزا» در هیمالیا نشون می دهد که اون ها به دلیل مصرف بالای هسته زردآلو هیچیک به سرطان گرفتار نشده ان. علاوه بر اون، دکتر ارنست کربز در پژوهشی در سال ۱۹۵۲ میلادی به این نتیجه رسید که متراکم ترین محصول واسه مصرف ویتامین B17، هسته زردآلوه.

هسته زردآلو شامل چهار ترکیبه: دو ترکیب گلوکز، یه بنزآلدهید و یه سیانور. البته مورد آخر نباید شما رو نگران کنه، چون یه ماده به تنهایی دارای آثار داغون کننده ای که هنگام ترکیب شدن به دست می آورد رو دارا نیس.

ویتامین B17 و تاثیر سمی گزینشی

به محض ورود ویتامین B17 به داخل بدن، بوسیله آنزیم رودانیز تفکیک می شه. در همین بین ویتامین B17، بنزآلدهید و هیدروژن سیانید رو به دو محصول فرعی تبدیل می کنه: تیوسیانات و بنزوئیک اسید.

این ترکیبات واسه تغذیه سلول های سالم بسیار کاربرد دارن و شرایط متابولیک مربوط به تولید ویتامین B12 در بدن رو آماده می کنن. بدن خودش مواد اضافی تولید شده رو از راه ادرار دفع می کنه. از این رو، ویتامین B17تنها ۸۰ دقیقه در بدن باقی می موند، چون که به سرعت بوسیله آنزیم رودانیز تجزیه می شه.

از طرف دیگه اما وقتی ویتامین B17 روی سلول های سرطانی می نشیند، اثرش از بین نمی رود چون این سلول ها بدون آنزیم رودانیز هستن. علاوه بر اون، ترکیب ویتامین B17 با بتاگلوکوزاید موجب بروز عکس العمل شیمیایی قدرتمندی می شه که با ترکیب بنزآلدهید و هیدروژن سیانید می تونه سمی رو درست کنه که هدفش نابودی سلول های سرطانیه.

این پروسه «تاثیر سمی گزینشی» نامیده می شه که در اون فقط سلول های سرطانی نابود می شن. هرچند سرطان از راه مصرف شکل های جور واجور دخانیات، غذاها و حتی نور خورشید می تونه شکل بگیره، اما دکتر کربز بر این باور بود که سرطان در صورت کمبود ویتامین B17 در بدن ایجاد می شه.

اندازه لازم

ادوارد گریفین در کتابش پیشنهاد کرده روزانه بین ۵ تا ۷ هسته زردآلو مصرف شه و اگه به سرطان گرفتار هستین این مقدار رو تا دو یا سه برابر زیاد کنین. به این نکته توجه کنین که ویتامین B17 در آب حل شده و غیر سمیه، اما مصرف اضافی اون موجب حالت تهوع می شه. جالبه بدونین براساس تحقیق های انجام شده از مصرف قند در دوران درمان سرطان تا جای ممکن دوری کنین.

۱۰ نشونه خاموش لوسمی (سرطان خون) که نباید ندیده گرفته شن

نشونه های سرطان ریه

سرطان فرادید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *