پیاده روی اربعین arbaeen

در حال نزدیکی به اربعین هستیم و خیلی ها در حال بستن کوله بار خود هستن. اما شاید لازم باشه نکاتی رو قبل از این سفر الهی بدونین.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر ؛ امسال هم طبق روال هر ساله، با نزدیکی به ایام اربعین شیعیان و عاشقان اباعبدالله ازگوشه و کنار کشورای اسلامی راهی کربلای معلی می شن. بهتره قبل از آماده شدن واسه این سفر برآوردی از هزینه ها و شرایط سفر رو در اختیار داشته باشین. به خاطر همین اطلاعاتی تقریبی درباره مخارج این سفر و ملزومات اون رو در اختیار شما قرار می بدیم.

هزینه رفت وآمد

در این ایام هرکی به روشی خود رو به نجف میرسونه. بعضی هوایی راهی نجف می شن، بعضی خود رو تا مرز رسونده و بعد از اون پیاده راهی نجف می شن و یه سری های دیگه با اتوبوس، تاکسی ون و… خود رو به نجف می رسونن. هزینه های حمل ونقل در پیاده روی اربعین بسته به اینکه وسیله مورد نظر تاکسی، ون یا اتوبوس باشه، کمی فرق داره. این سفر جمعی دو امتیازات داره: اول اینکه باعث می شه با مشکل ایاب و ذهاب کمتری مواجه بشوید؛ چون که می تونید با این تعداد یه ون یا اتوبوس رو به طور کامل پر کنین و مشکل دربست گرفتن پیدا نمی کنین و درنتیجه هزینه سفرتون پایین میاد. از طرف دیگه اگه در سفر واسه شما مشکلی به وجود بیاد، می تونید به همدیگه کمک کنین. بعضی از این هزینه ها در ادامه آمده:

هزینه تهران تا مرز مهران (اتوبوس): ۸۰هزار تومن

هزینه مرز تا نجف (تاکسی، ون و…): ۱۰۰ هزار تومن

هزینه مرز تا تهران (اتوبوس): ۸۰هزار تومن

هزینه مسافرت هوایی: ۹۵۰ تا ۱۳۰۰هزار تومن

گذرنامه، ویزا و مشکلات

در پیاده روی اربعین امسال، برخلاف سال گذشته تموم هزینه ها باید پرداخت شه و مثل قبل این اختیاری نیس. علاوه بر این، می بایست حتما روادید و گذرنامه به همراه خود داشته باشین وگرنه به مشکل می خورین و در صورت شناسایی بوسیله پلیس عراق، حتی ممکنه تا شش سال به زندان محکوم شید.

مدراک لازم جهت دریافت روادید (ویزا) گروهی، خاص خواهندگان ایام اربعین:

۱-یه برگ کپی از صفحه اول گذرنامه

۲-یه قطعه عکس رنگی ۴*۳ (پشت زمینه سفید)

۳- مبلغ ۳۰ دلار(هزینه ارسال روادید) + ۱۰۰،۰۰۰ ریال (ده هزار تومن) به ازای هر نفر

مدراک لازم جهت دریافت روادید(ویزا) تکی، خاص خواهندگان ایام اربعین:

۱-اصل گذرنامه

۲-دو قطعه عکس رنگی ۴*۳ (پشت زمینه سفید)

۳- مبلغ ۴۰ دلار(هزینه ارسال روادید) + ۱۰۰،۰۰۰ ریال (ده هزار تومن) واسه هر نفر

هزینه دریافت گذرنامه هم واسه هر فرد حدود ۸۵هزار تومنه.

مشکلات

مشکلات هم مثل سال های گذشته همون ۱۲۵۰۰ تومنه که باید به حساب ۲۱۱۰۱۰۰۲۵۰۰۰۹ بانک ملی ریخته و رسید اون رو به مرز ببرین و یا در مرز پرداخت کنین که پرداخت در مرز به دلیل ازدحام جمعیت اصلا پیشنهاد نمی شه. اگه هوایی سفر می کنین باید ۳۷۵۰۰ تومن واسه مشکلات هوایی پرداخت کنین.

اسکان زائرین در نجف و کربلا

واسه اسکان هم مردم بومی عراق در کربلا و نجف، موکب ها و خونه هایی واسه زائرین در نظر گرفته ان که به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیره. علاوه بر این خود ایرونی ها هم در اماکنی مثل مدارس، اسکان هایی واسه زائرین حسینی آماده کرده ان. البته می تونن از هتل های عراق هم واسه این منظور، استفاده کنین که هزینه اون تقریبا شبی ۳۰ الی ۴۰ دلاره. البته بازم پیشنهاد می شه که از موکب ها و اماکن عمومی واسه اسکان استفاده کنین و اگه می خواهید باز از هزینه های سفر خود کم کنین، از راه کاروان ها در پیاده روی اربعین شرکت کنین یا به صورت جمعی در گروه های ده یا ۳۵ یا ۴۰ نفری سفر کنین.

تا امکان داره سبک سفر کنین و از لباس، کفش ، کوله پشتی مناسب و راحت استفاده کنین. می تونید وسایلی مانند کیسه خواب و چادر هم به همراه داشته باشین؛ البته این موارد اجباری نیس.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *