فعالان در پایگاه های اجتماعی تصاویری از پولی رو که گروهک داعش درصدد منتشر کردن اون هستش منتشر کردن. این پول به شکل سکه های طلا هستش که در یکی از طرفای اون، هفت خوشه گندم نقش بسته س و در طرح اصلی اون عبارت ادعایی “خلافه علی منهاج النبوه” [خلافت براساس راه و روش نبوت] دیده میشه. در طرف دیگه اون، تصویری از نقشه جهان دیده می شه.

سازمان تروریستی داعش قیمت مبادله هر دینار طلا رو برابر ۱۳۹ دلار اعلام کرده و شاید این واحد پول در ۲۹ ژوئن (هشتم تیر ماه) یعنی سالگرد اعلام موجودیت خلافت خودخوانده این گروهک بر مناطق تحت اشغالش در سوریه و عراق وارد مبادلات تجاری در مناطق تحت اشغال اون شه.

پایگاه یورو نیوز درباره پول و پله و سرمایه گروهک داعش سؤالاتی رو مطرح کرده و نوشته کنترل پول و پله و سرمایه داعش به آسونی ممکن نیس. مخصوصا اینکه خبرنگاران جرأت ورود به مناطق تحت اشغال این گروهک به طور کامل پیچیده رو ندارن.

یه مقام امریکایی سازمان داعش رو از ثروتمندترین گروه های تروریستی جهان می دونه و عقیده داره که داعش ثروت عالی در اختیار داره. طوری که حقوق ماهیانه ۴۰۰ دلار به عناصرش می پردازه و این مبلغ بیشتر از حقوقیه که بقیه گروه های مسلح به عناصر خودشون می پردازن و حتی از حقوق پرداختی دولت عراق به سربازانش هم بیشتره.

گروه تروریستی داعش ساخته سرویسهای اطلاعاتی آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستیه که نطفه اون در سال ۲۰۰۳ بوسیله آمریکا در عراق بسته شد. ابوبکر بغدادی سرکرده این گروه تروریستی در زندان بوکای عراق زیر نظر آمریکاییا بود. به نظر کارشناسان با در نظر گرفتن اقدامات وحشیانه این گروه تروریستی، هدف اصلی اون ضربه زدن به مسلمانان و تخریب چهره اسلام، و ایجاد بحران و ناامنی دائمی در کل منطقه خاورمیانه س.

سکه داعش دینار

سکه داعش دینار

سکه داعش دینار

فریب داعشیا با مانکن!+عکس

جوآنا پالانی؛ دختری که داعش واسه سرش جایزه گذاشت+عکس

العالم داعش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *