در تحقیقات جدید محققان به این نتیجه رسیدن که مشکلات خواب با فرستادن پیام کوتاه رابطه مستقیم داره.

sleep smsمحققان آمریکایی به این نتیجه رسیدن که هرچقدر در طول روز بیشتر اس ام اس بنویسین هنگام شب با مشکلات خواب بیشتری رو به رو میشین.

به گزارش پیام افراز به نقل از مهر، کارشناسان اخطار دادن خیلی از افراد مدعی هستن که بدون گوشی موبایل خود نمی تونن زندگی کنن، این نوع اعتیاد ضررها و عاقبتای بسیاری با خود به همراه داره که یکی از اون مشکلات خوابه.

این محققان باور دارن که مشکلات خواب این آدما به این دلیله که اونا احساس می کنن واسه جواب دادن سریع به پیامکهای خود بدون توجه به زمان دچار استرس ذهنی می شن و آدمایی که با قرار دادن تلفن کنار تخت می خوابن به این معنا هستش که آمادگی دارن با تموم پیامکهای دریافتی در طول شب از خواب بیدار شن.

کارلا مورداک از دانشگاه واشنگتن لی به این نتیجه رسیده که بدون در نظرگیری سطح استرس، دانشجویان سال اولی که بیشتر اس ام اس ارسال می کنن کمتر می خوابن.

ایشون از دانشجویان خواست به پرسشهایی جواب بدن که رفاه عاطفی و مشکلات خواب اونا رو آزمایش می کرد و پس از اون به طور تخمینی تعداد پیامکهایی که اونا به صورت میانگین در روز ارسال می کنن رو بررسی کرد.

دکتر مورداک واسه آزمایش کیفیت خواب دانشجویان از شاخص کیفیت خواب پیتزبورگ استفاده کرد. این وسیله چند بعد از کیفیت خواب چون طول خواب، اندازه وقتی که افراد واسه خوابیدن نیاز دارن، اندازه وقتی که در حالت خوابیده در تختخواب می گذرونن، مزاحمتهای در طول شب، خواب آلودگی در طول روز رو بررسی می کنه.

نتیجه اصلی در این تحقیقات این بود که هرچقد اندازه پیامکهای روزانه بیشتر شه، مشکلات خواب افراد زیاد می شه.

دکتر مورداک اعلام کرد که یافته ها به دست اومده بوسیله ایشون یافته های قبلی رو مبنی بر رابطه بین به کار گیری گوشی موبایل و مشکلات خواب در نوجوانان و بزرگسالان جوون تأیید می کنه.

این تحقیق هم اینکه به این نتیجه رسیده که ارسال پیامکهای متنی به استرس به وجود اومده بوسیله روابط هم در رابطه می شه. این یافته های مربوط به هم نشون دهنده اینه که فرستادن اس ام اس با تعداد زیاد ممکنه در دوره های پر استرس مشکل زا شه.

noindex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *