بدحجابی و مسائل مربوط به پوشش وآرایش و ظاهر اشخاص

بدحجابی و مسائل مربوط به پوشش وآرایش و ظاهر اشخاص

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان
پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد«M.A»
حقوق جزا و جرم شناسی
موضوع
بد حجابی و مسائل مربوط به پوشش، آرایش و ظاهر اشخاص (رویکردهای رایج در ایران امروز از دیدگاه حقوق جزا و جرم شناسی)
استاد راهنما
دکتر بهنام یوسفیان شوره دلی
استاد مشاور
دکتر مهدی ذوالفقاری
نگارش
علی مرتضی قریه علی
تابستان ۱۳۹۰
بسم الله الرحمن الرحیم
أَلْحَمْدُلله الَّذِى عَلا بِحَوْلِهِ وَدَنا بِطَوْلِهِ، مانِحِ کُلِّ غَنِیمَهِ وَ فَضْل. وَکَاشِفِ کُلِّ عَظِیمَه وأَزْل أَحْمَدُهُ عَلى عَواطِفِ کَرَمِهِ وَسَوَابِغِ نِعَمِهِ وَأُومِنُ بِه أَوَّلا بادِیاً وَأَسْتَهْدِیهِ قَرِیباً هادِیاً. وَأَسْتَعِینُهُ قاهِراً قادِراً وَأَتَوکّلُ عَلَیْهِ کافِیاً ناصِراً وَأَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّداً(صلى الله علیه وآله)عَبْدُهُ وَرَسوُلُهُ. أرْسَلَهُ لانْفَاذِ أَمْرِهِ وَإنهَاءِ عُذْرِهِ وَتقدِیمِ نُذُرِهِ.
ستایش مخصوص خداوندی است که علو مرتبه اش به خاطر قدرت، و نزدیکیش به مخلوقات به واسطه عطاء و بخشش اوست. همو بخشنده تمام نعمتها، و دفع کننده تمام شداید و بلاهاست او را می ستایم در برابر عواطف کریمانه و نعمتهای وسیع و گسترده اش به او ایمان مى آورم چون مبدأ هستی، و ظاهر و آشکار است، و از او هدایت می طلبم چون راهنما و نزدیک است، از او یاری می جویم چون توانا و پیروز است، بر او توکل می کنم چون تنها یاور و کفایت کننده است.
گواهی می دهم که محمد(صلی الله علیه وآله) بنده و فرستاده اوست او را فرستاده تا فرمانهایش را اجرا کند و به مردم اتمام حجت نماید، و آنها را در بر ابر اعمال بد، بیم دهد.
نهج البلاغه، فیض الاسلام خطبه ۸۳، ص ۱۸۲

تقـدیـم
به امید خشنودی خداوند متعال و با درود و سپاس فراوان بر محمد بن عبدالله (صلی الله علیه وآله) پیامبر خاتم و پدر مهربان ترین زنان عالم صدیقه طاهره (علیها السلام) و رضای فرزندش حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف این نوشته را که مرهون توفیقات الهى و توجهات حضرت ولى عصر ارواحنا و ارواح العالمین له الفداه است به زهرای مرضیه (علیها السلام) آن که در راه رسالت و اعتلای قرآن چون مادری مهربان به همراه پدر؛ درد و رنج این بار گران سنگ را تحمل نمود؛
وهمچنین به روح پدر بزرگوارم که سایه بان هستیم بود و با دسترنج خویش راه پیمودن علم را برمن ارزانی داشت؛
ومادر مهربان وفداکارم که دعای خیرش برای سیر در راه حق و عدل همیشه بدرقه راهم است؛
ونیز به همه رهروان علم وادب و پویندگان مسیر معرفت که با وجود مرارتها وسختیهای آن، در وادی یش قدم می گذارند وعمر گرانبهای خود را در مسیرش سپری می کنند.
وبا ادای احترام به ارواح مطهر شهدا…
بانهایت احترام تقدیم می دارم.
تقـدیـر و تشکـر
حمد و سپاس فراوان بر خدای متعال و مهربان که آدمی را عقل و معرفت کرامت نمود و مقربان درگاهش را در راه فروغ سعادت انسانی برگزید و هر یک را چون سلسله ای مقرر کرد.
گفته اند که تقدیر هم از نوع ادب است وادب، آداب دارد.شاید آداب تقدیر هم به گوناگونی انسانها باشدولی در هدف یکی است.
گرچه آداب تقدیر را نمی دانم،اما می دانم که خوشبختانه دست تقدیر چنان خواسته وساخته تا به بهانهء پیش گفتار پایان نامه،از بزرگانی که چندی است در اندیشهء قدردانی ازآنها بوده ام ،تقدیر کنم:
بنا براین از تمام آموزگاران واساتیدم ،بویژه استاد راهنما،جناب آقای دکتر بهنام یوسفیان شوره دلی ونیز از استاد مشاور،جناب آقای دکتر مهدی ذوالفقاری که افتخار شاگردیشان را داشته ام،وبا راهنمایی های ارزشمند وعالمانه شان،اینجانب را مورد لطف قرارداده اند.تشکر وسپاسگزاری نموده واز خداوند منان توفیق مزید شان را مسئلت دارم.
در پایان مراتب سپاسگزاری و امتنان خود را به تمامی عزیزان زحمت کش دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان اعم از مسئولین و کارمندان و اساتید ابراز می دارم.
 

دانلود متن کامل پایان نامه در سایت fumi.ir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رفتن به نوارابزار

بیرون رفتن

مدیر سایت