این مکانای باورنکردنی بهشت روی زمین هستن

این مکانای باورنکردنی بهشت روی زمین هستن

روی این کره ی خاکی، طبیعتی هست که بعضی وقتا تداعی کننده ی بهشته. گویی قطعه ای از بهشت روی زمین به تصویر کشیده شده.

مقاله های در رابطه:

  • ۲۷ جای سورئال در دنیا که قبل از مرگ باید ببینین (قسمت اول)
  •  جاده ای در چین که شما رو به بهشت می رساند
  • بهشت شناخته نشده کوهای آلپ در اسلوونی

بعضی وقتا بعضی از زیبایی های طبیعت به اندازه ای جذاب و باورنکردنیه که انگار قطعه ای از بهشته. در این مقاله بعضی از جای هایی که بیشترین شباهت به بهشت روی زمین رو دارن، به انتخاب «تلگراف سفر» معرفی می کنیم. این مناطق طبق شرایط جغرافیایی حاکم بر اون، دور افتاده، آروم و بکر باقی مونده ان.

۱. پیانو گراند (Piano Grande)، آمبریا (Umbria)، ایتالیا

بهشت

پیانو گراند در ایتالیا، یکی از بهترین و با شکوه ترین دشت ها در قاره اروپا که در ارتفاع ۴۰۰۰ فوتی قرار داره و به وسیله رشته کوه های خوشگل محاصره شده. در آخرای ماه مه و ابتدا ماه ژوئن، می توان نمایشی خیره کننده و فوق العاده از گل های معروف این منطقه رو دید. درختچه بلوط وحشی، گل نارسیس (نرگس)، سنبل انگوری، لاله ی وحشی، هزاران ارکیده و گل کمیابی مثل لاله از این رو به اون رو و گونه های دیگه، ازجمله گیاهان مخصوصی هستن که در این دشت می رویند. در این زمان، این دشت مرتفع، دارای دیدگاهی بی مثل و به طور کامل خیره کننده س.

۲. Seljavallalaug، ایسلند

بهشت

استخر طبیعی مناسب واسه شنا با آب گرم که در بین تپه های پای کوه، در جنوب ایسلند مخفی شده. کمتر کسی از وجود این استخر مخفی باخبره. وقتی که در این آب طبیعی و خودجوش در بین طبیعتی خوشگل قرار می گیرید، حس عجیبی به شما دست می دهد، گویی شما تنها کسی هستین که در این سیاره زندگی می کنین.

۳. گویانا (Guyana)

بهشت

تقریبا می توان گفت تنها منطقه ایه که در این جنگل بارانی و در جهان، بکر و دست نخورده باقی مونده، چون هیچ جاده ای واسه دسترسی به اون وجود نداره. آبشار کایتور هم که در این جنگل هست، یکی از مواردیه که اصلا نمی تونید از اون چشم وردارین.

۴. کوه های کارست در جنوب چین

بهشت

یکی از مناظر باحال و سحر آمیز در جهان، کوه هاییه که در محدوده کارست (karst mountains) در نزدیکی گویلین (Guilin) در جنوب چین قرار گفته. این کوه های جادویی، مثل به یه نقاشی و اثری خلاقانه هستن. این دقیقا همون چیزیه که در جهان واقعی باید دیده شه.

۵. پارک ملی استخر مانا، زیمبابوه

بهشت

تنها چند زندگی وحش خوشگل در آفریقا هست. فیل ها، درخت اقاقیا رو تکون می بدن تا میوه اون روی زمین بیفته و بخورند، شیر ها واسه تامین غذای خود به گله ی بزرگ بوفالو ها حمله ور می شن، تمساح ها به طول ۵ متر رشد می کنن و هنوز اسب آبی در رودخانه حکومت می کنه. شب در چادر خود، واسه خواب به روی تخت می روید و دقیقا صدا هایی رو می شنوید که قبایل هزاران سال پیش شنیده ان. این پارک، مکانی فوق العاده س.

۶. ایسلا د پروویدنسیا (Isla de Providencia)، کلمبیا

بهشت

جزیره ای کوچیک و شاعرانه در کارائیب، که به وسیله دریای هفت رنگ محاصره شده. دسترسی به اون سخت و تقریبا می توان گفت منطقه ای توریستی نیس. مثل به یه شایعهه، اما گفته می شه که گنج هنری مورگان، دزدان دریایی در این منطقه ی کوچیک مدفون شده.

۷. Parc National des Calanques، فرانسه

بهشت

طیف بزرگی از صخره های حیرت انگیز سنگ آهکی و راه های پیاده روی، فقط در جنوب غرب مارسی میشه دید؛ جایی که در سواحل جنوب غربی اروپا قرار داره و هیچ جاده ی ساحلی در اون وجود نداره.  اینجا منطقه ای شدیدا دیدنی و جذابه.

۸. هیدیلند (heidiland)، سوئیس

بهشت

اینجا مرتعی پر از گله که با افزایش ارتفاع، قله های پنهون شده از برف میشه دید. باید برید و از نزدیک ببنید، وسعت زیبایی این مرتع با توضیح قابل درک نیس. وقتی که از پیاده روی خسته می شید، می تونید از آب گرمی که در نزدیکی شهر هست، لذت ببرین. این یکی از جای های خوشگل در باواریاه. دریاچه ای خوشگل در کنار خونه هایی که با چوب ساخته شده و با گل تزئین شده، مرغ، بز و گوساله ای که به وسیله مردمون بومی نگهداری می شن، شاید کلیشه ای و غیرقابل باور به نظر برسه، اما واقعیت زندگی و زیبایی های این مرتعه.

۹. فرانسچوک (Franschhoek)، آفریقای جنوبی

بهشت

اصلا جای تعجب نداره که دریانوردان، جستجو خود رو در دهه ۱۵۰۰ با رسیدن به این دشت سر سبز روی زمین که دارای طبیعتی باور نکردنیه، متوقف کرده ان. حتی گفته می شه این منطقه، دارای بهترین کشاورزی در کشوره.

۱۰. آتاکاما (Atacama)، شیلی

بهشت

این نوار ۶۲۰ دوست داری از آند، مرتفع ترین و خشک ترین بیابان دنیاس. در نگاه اول بیشتر مثل به جهنم به نظر می رسد تا بهشت روی زمین، گویی زمینی بی روح به وسیله هیولای آتشفشانی، حلق آویز شده. در بررسی دقیق تر، متوجه اکو سیستم متفاوت این منطقه میشین. نقاط اشتراک این بیابان، با مریخ بیشتر از زمینه. تنوع رنگی فوق العاده ای در این منطقه حاکمه. رنگ صخره ها قرمز، تالاب به رنگ آبی کبالت و کوها به رنگ بنفش در کنار زندگی وحش غنی، بر زیبایی های این زمین افزوده. باید دقیق تر نگاه کنین تا چشم انداز فوق العاده این بیابان خاص رو درک کنین.

۱۱. Kōraku-en، ژاپن

بهشت

این باغ، یکی از بهترین سه مورد برتر در ژاپنه. نام این باغ، برگرفته از معنی کنفوسیوسه، یعنی یه حاکم خوب، باید اول به نیاز های افرادش توجه کنه و بعد از اون منافع خود رو در نظر بگیره. این باغ جایزه اونه، به خاص در فصل زمستون که زیبایی های دو برابر می شه.

۱۲. ناماکوآلند (Namaqualand)، آفریقای جنوبی، نامیبیا

بهشت

این بیابان بایر که به وسیله کوه هایی به رنگ بنفش محاصره شده، در طول سال، خشک و بی روحه، اما با اومدن بهار، به بهشتی تبدیل می شه که هزاران گل رنگارنگ در دره ی اون شکوفا شده.

۱۳.گلندالف (Glendalough)، ایرلند

بهشت

عبارت «کشور خود خدا» اولین بار به وسیله ادوارد دو بویز (Edward du Bois) در سال ۱۸۰۷ واسه توضیح کوه های ویکلو (Wicklow) ایرلند به کار گیری شد. گلندالف، یکی از مناطق برجستهه. این دره ی یخبندان، تا قرن ها دارای دلایلی الهی بود. در مرکز اون، شهری باستانی و موندگار به جا مونده که آثار مذهبی قدیمی و برجی ۳۰ متری در اون مشاهده می شه.

۱۴. کوئینستاون (Queenstown)، نیوزیلند

بهشت

از «کشور خدایان»، واسه توضیح این شهر به وسیله خوانندگان تلگراف سفر به عنوان مقصدی محبوب و مورد علاقه روی زمین در نیوزیلند، به کار گیری شده. چشم اندازی که از بالای کوه دیده می شه، همراه با یخچال های طبیعی، دریاچه ها و معدود مردمانی که در این منطقه زندگی می کنن، واقعا بی نظیره.

۱۵. والبرسویک (Walberswick)، سوفلک (Suffolk)، بریتانیا

بهشت

وقتی که به این خط ساحلی قدم می گذارید، شدیدا دلتنگ زمان کودکی خود میشین. سوفلک، دارای کلبه های ساحلی رنگارنگ، فانوس های خوشگل و اسکله ای خوش منظرهه. نقطه ای آروم و بی مثل در بین تپه های شنی که با خوردن ماهی شور و چیپس، کامل می شه.

خانواده

۱۶. تریستان دا کانها (Tristan da Cunha)

بهشت

اگه بهشت، مکانی آروم و خلوته، پس این منطقه که بیرون از قلمرو بریتانیا هستش، چندین برابر بهتره. این جزیره، دور ترین محل سکونت در دنیاس، چون ۱۲۰۰ مایل با نزدیک ترین محل مسکونی، سنت هلن و ۱۵۰۰ مایل از نزدیک ترین زمین های اقلیمی آفریقای جنوبی فاصله داره. ۲۶۶ نفر، جدا از دور بودن این منطقه، اون رو خونه می نامند. حتی دارای یه زمین گلف و مکانی واسه تفریحه.

۱۷. گرینلند

بهشت

گرینلند گروئنلند هم خونده می شه که به معنی سرزمین سبزه. بزرگ ترین جزیره جهان که حدود ۵۶ هزار نفر جمعیت داره. این سرزمین پهناور مسکونی بوده و دارای کوهستانی خوشگل، دره ای با آب آبی رنگ و روز های طولانی در تابستانه. تلاش کنی از شهر ارواح در Skjoldungen هم بازدیدی داشته باشین، که از سال ۱۹۶۱ به شکل متروک و یخ زده باقی مونده.

۱۸. شانگری- لا

بهشت

شانگری-لا در اصل کنایه ای ادبی و نام آرزو شهری خیالی در تبته. واسه اولین بار، جیمز هیلتون، نویسنده بریتانیایی در سال ۱۹۳۳ در رمان «افق گمشده» از این نام به کار گیری کرد. این منطقه ی خوشگل، بسیار الهام بخشه. هرچند بعضی وقتا ونیز شرق هم نامیده می شه، شانگری -لا تونسته گردشگران زیادی رو دلباخته زیبایی خود کنه.

۱۹. هونلی (Heavenly)، کالیفرنیا

بهشت

الیسیان فیلدز (Elysian Fields) در پاریسه، دره ی ادن (Eden Valley) در کامبریا قرار داره، در حالیکه در هونلی، تلکابین و پیست اسکی در کنار دریاچه تاهو (Lake Tahoe) در کالیفرنیا، هستش.

edame