اینجا‌ها توریستا رو دوست ندارن!

اینجا‌ها توریستا رو دوست ندارن!

در این مقاله به شما جای هایی رو معرفی می کنیم که دل خوشی از گردشگران ندارن. در این مقاله از سایت ما همراه ما باشین.

مقاله های در رابطه:

  • ۱۱ مقصد از صمیمی ترین شهرهای گردشگری دنیا
  • ۱۰ کشور جذاب واسه تنها سفر کردن رو بشناسیم

هرکدوم از ما وقتی که می خواهیم واسه سفر برنامه ریزی کنیم، مردم بومی و منابع اون ها رو در نظر قرار دادن، جزو برنامه ریزی هامون نیس یا دست کم در اولویت هامون قرارشان نمی بدیم.

مثلا، کدوم شخص ایرونی از سواحل و جنگل های شمال کشورعزیزمان لذت نمی برد؟ کسی می تونه منکر مهمون نوازی مردمون عزیز شمال کشورمون شه؟

اما وقتی به اونجا می رویم، حتی اگه شلوغی و ترافیک و بهداشت محیطی رو هم رعایت کنیم، بازم ناخواسته باعث افت فشار آب و برق می شیم. در هر حال مقاله امروز ما در سطحی بین المللیه و شما رو با چندین جای آشنا می کنیم که دل خوشی از گردشگران ندارن و هر لحظه منتظر هستن تا گردشگران اونجا رو ترک کنن.

ونیز، ایتالیا

ونیز ایتالیا

ونیز برابر دیزنی لند شناوره. اما این تعریف خیلی هم به نفع مردم ونیز نبوده. مردم ونیز سال هاس که تلاش می کنن تا خونه های خودشون رو بازم روی آب نگه دارن در حالی که گردشگرانی که از سراسر جهان می آیند، بدون هیچ توجه ای در این کانال ها و خیابون های آبی که بسیار باریک هستن، تجمع می کنن.

می دونین جنبه منفی زندگی در این شاهکار معماری ایتالیایی ناخوشاینده؟ این که قایق های کروز به جلوی درب خونه شما بیان و شما و خونواده تون رو عکس باران کنن.

خانواده

سانتورینی، یونان

سانتورینی یونان

سانتورینی روزانه تماشاگر ۸۰۰۰ گردشگره و این به واقع سخاوت مردم این منطقه رو نشون می دهد. بله، این جزیره به شکل دیوونه کننده ای زیباه و صد البته اگه به همراه همسر خود به اینجا بیایید، خاطره انگیزترین لحظه ها رو با یکدیگر تجربه می کنین.

باحال اینجاس که وقتی به دور و بر نگاه کنین، هزاران کاربر اینستاگرام رو می ببینن که به جای لذت بردن از این مناظر، در حال ویرایش کردن عکس هایی  هستن که گرفته ان. چیزی که واسه مردم محلی رو مخه، جشن و پایکوبی است که در بین و بعد از غروب آفتاب به راه می اندازند.

آکسفورد، انگلیس

آکسفورد انگلیس

تابستون امسال، ماری کلارکسون، شهردار آکسفورد، در توئیتر خود نوشت:

چند نفر از ما می خواهیم به «فستیوال ادینبرگ» بیاییم تا جمعی از توریست ها رو از شهر کوچیک خودمون بیرون بیاندازیم!

:

آکسفورد در تابستون واسه مردم ما غیرقابل تحمله! دوچرخه ها در کل خیابون پارک شده ان و در پیاده روها جای سوزن انداختن نیس! لطف کنین و در تابستون به بازدید از شهر ما نیایید!

روسیه

روسیه

این مورد تنها مربوط به مکانی خاص نمی شه و در کل روسیه جریان داره. حتما می پرسید دلیل اون چیه؟

دلیل اون اینه که گردشگران همیشه با لبخند به این سو و اون سو می روند. مردم روسیه هم پایه فکری شون بر اینه کسی که بی خود و بی جهت می خندد، احمقه.

پس اگه می خواهید در این کشور دچار مشکل نشید، تلاش کنین زیاد بهتون خوش نگزره که مجبور شید به مردم لبخند بزنین.

جزیره ها گالاپاگوس، اکوادور

جزیره ها گالاپاگوس

مطمئنا یکی از منحصر به فردترین نقاط کره زمین، همین جزیره ها گالاپاگوسه و دیدنش واجب!  اما بدیش اینه مردم اون شما رو به چشم یه هیولای خودخواه، آلوده کننده و زباله ساز می بینن.

بولیوی

بولیوی

بولیوی هم مثل روسیه، جا و جای خاصی نداره. اما بر خلاف روسیه ما نمی دانیم دلیل اون چیه. تنها می دانیم طوری از خجالت گردشگران درآمده ان، که طبق آخرین گزارش فروم اقتصاد جهانی، سکوی اول غیردوستانه ترین کشور رو به خود اختصاص داده ان.

دیوار بزرگ مرجانی، استرالیا

دیوار بزرگ مرجانی

اینجا یکی از ۷ عجایب طبیعی جهان به حساب می آید. با رفتن به این منطقه، باعث اتفاق «Mass Bleaching»  می شید. این اتفاق به معنی مردن مرجان های دریایی بر اثر استرس گرمایی ایه که به اون ها وارد می شه. بیایید لطفی به طبیعت بکنیم و تماشای اون رو از مستندها دنبال کنیم.

کوه اورست، نپال

کوه اورست نپال

کوه اورست بلندترین کوه کره زمینه. کسی که فکر می کنه از طبیعت قوی تره و می خواهد از این کوه بالا بره، باید بدونه برخلاف اینکه خیلیا موفق به فتح اون شده ان، حدود ۲۰۰ نفر هم در این راه جون شون رو از دست داده ان.

می دونین چه اتفاقی واسه کسائی که موفق به برگشتن از اون نمی شه می افتد؟ اجساد منجمد اون ها واسه بقیه نقش راه رو اجرا می کنه.

نکته دیگه اینه که مردم محلی از مرگ این ماجراجویان اصلا غمگین نمی شن و اون رو نتیجه به رقابت کشیدن طبیعت از طرف آدم می دانند.

جزیره ها کوخوایی، تایلند

جزیره ها کوخوایی

۸۰ درصد از مرجان های دریایی که در ساحل وجود داشته ان، به وسیله فعالیت های گردشگری از بین رفته ان. کاری که از اون به یه بی احترامی بزرگ یاد می شه. نتیجه اون بسته شدن اینجا واسه همه س.

شهر فونیکس، آریزونا

شهر فونیکس

شهروندان این شهر به هرکسی که واسه گذراندن تعطیلات زمستونی به اینجا بیاد با کراهت لقب پرنده زمستونی می بدن! دلیل اون رو کسی نمی دونه. انگار دوست ندارن مردم فقط واسه فرار از سرما، وقت شون رو اینجا بگذرونن.

نیویورک

نیویورک

اگه به آمریکا سفر کرده باشین، می دونین که دیگه دلیلی واسه گفتن این موضوع وجود نداره. کافیه تا موقعی که در پیاده روها قدم می زنید، از نگاه یا افعال شما به عنوان یه خارجی یا گردشگر برداشت بدی بشه. بقیه ماجرا پای خودتون.

 

در آخر بسیار علاقه مندیم تا نظر شما رو بدونیم. در قسمت نظرات منتظر شما هستیم.

 

edame