ایمنی تئاتر شهر چقدره؟

ایمنی تئاتر شهر چقدره؟

ساختمون تئاترشهر این روزا دچار بی اهمیتی شده. این سئوال که چقدر این ساختمون ایمنه این روزا بسیار مطرحه. با سایت ما همراه باشین.

سرپرست دفتر طرح های  عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد:

اقدامات لازم واسه تکمیل و نصب کامل سیستم اطفا آتیش سوزی و اعلام اون در تئاتر شهر به سرعت پیگیری می شه.

مسعود معمار به دنبال حادثه آتیش سوزی مختصری که تازگیا در تئاتر شهر اتفاق افتاد و باعث نگرانی های درباره ی سیستم های ایمنی در صورت اتفاق آتیش اینجا شد، درباره ی آخرین وضعیت سیستم اطفاء آتیش سوزی این ساختمون گفت: 

نصب سیستم های اعلام و اطفا آتیش سوزی در سالن های بازسازی شده ی تئاتر شهر پیگیری و انجام شده اما با در نظر گرفتن کمبود اعتبار و انجام نشدن بازسازی در یه سری های دیگه از بخش های این مجموعه، هنوز چیزی به سیستم مرکزی وصل نیس و ما در برنامه خود داریم تا این موضوع به فوریت در تئاتر شهر اجرا شه.

تاتر شهر

اون با اشاره به اینکه واسه انجام یه سری اقدامات در تئاتر شهر تازگیا بودجه ای جفت و جور شده، اضافه کرد:الان حدود ۲ میلیارد تومن اعتبار  با در نظر گرفتن کمبودهایی که در این بخش داریم، تامین کرده ایم تا هم تکمیل این سیستم و هم بخشی از کارای مربوط به بازسازی انجام شه.

معمار در جواب به این که با توجه به اتفاق گذشته در تئاتر شهر که با وجود کوتاه بودن می تونست در تئاتر شهر به یه فاجعه تبدیل شه، چه وقتی واسه نصب سیستم اطفاء آتیش سوزی پیش بینی شده؟ گفت:

تا قبل از عید نوروز ممکنه این کار تکمیل نشه اما با گروه های تاسیساتی مجرب صحبت کرده ایم و در برنامه های آینده خود به فوریت اقدام می کنیم.

اون هم اینکه در جواب به اینکه با در نظر گرفتن شرایط فعلی تئاتر شهر امنیت داره؟! اعلام کرد:

از نظر امنیت و خروج تماشاگران تا حدود زیادی اقدامات لازم انجام شده و از این جهت مشکل ازدحام جمعیت در صورت بروز حادثه وجود نداره، علاوه بر اینکه  با آتیش نشانی هماهنگی لازم انجام شده و نقشه های ورودی و خروجی به طور کامل مشخص شده تا درصورت ضرورت واسه  اطفا آتیش سوزی به اونا دسترسی داشته باشن.

ایشون تاکید کرد:

با این حال واسه اجرای تموم برنامه هایی که در نظر داریم تازه تونسته ایم کمی اعتبار تامین کنیم چون در سطح کشور واسه تامین اعتبار مشکلاتی هست اما با در نظر گرفتن حساسیت موضوع در تئاتر شهر، اقدامات فوری انجام می شه.

 روابط عمومی تئاتر شهر اعلام کرد که شامگاه (چهارشنبه، ۱۱ اسفند) حدود ساعت ۲۲ همکارانی واسه ساخت دکور در محوطه کارگاه بیرون از سالن های مجموعه، در حال جوشکاری بودن که بخشی از اون روی نخاله های بیرون کارگاه پرید که باعث گُر گرفتن اون ها شد، این اتفاق به سرعت با کپسول آتیش نشانی خاموش شد ولی با این حال واسه خیال راحت آتیش نشانی در جریان حادثه قرار گرفت تا در محل حضور داشته باشن و بررسی های لازم انجام شه که در آخر ابعاد حادثه با تایید کارشناسان آتیش نشانی بسیار سطحی و کوتاه آزمایش شد.

روابط عمومی تئاترشهر هم اینکه تاکید کرده که خبر منتشرشده در فضای مجازی مربوط به آتیش سوزی بخشی از مجموعه تئاتر شهر در سال ۸۳ بود، در حالی که حالا از پایه تالاری به نام «خورشید» در این مجموعه وجود نداره.

هم اینکه سخنگوی سازمان آتیش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از آمادگی این سازمان واسه بازدید ایمنی از سالن های نمایش و اجرای تئاتر خبر داد.

سید جلال ملکی با اشاره به آتیش سوزی گذشته در مجموعه تئاتر شهر اظهارکرد:

شامگاه ۱۱ اسفند ماه آتیش سوزی ای جزیی در یکی از کارگاه های واقع در پایین زمین مجموعه تئاتر شهر به سامانه ۱۲۵ آگاهی داده شد و به دنبال اون دو ایستگاه به محل اعزام شده و خیلی زود شعله های آتیش کنترل شد و حالا خوبیش اینه این حادثه مورد فوتی یا مجروح نداشت، اما چیزی که به نظرم باید مورد توجه قرار بگیره ضرورت حفظ ایمنی سالن های نمایش در سطح شهره.

ایشون با بیان اینکه آتیش نشانی برابر وظیفه خود نسبت به بازدید ایمنی از مراکز تجمعی و عمومی اقدام می کنه، گفت:

سازمان آتیش نشانی این آمادگی رو داره که از همه سالن های نمایش و تئاتر بازدید ایمنی انجام دهد.

سخنگوی سازمان آتیش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران درباره اینکه چیجوری می توان واسه انجام بازدید ایمنی از مجموعه ای به آتیش نشانی درخواست داد؟ گفت:

مدیران یا مسئولان این مجموعه ها می تونن با مراجعه به نزدیک ترین ایستگاه آتیش نشانی یا مکاتبه با سازمان آتیش نشانی درخواست خود رو مطرح کرده و در تند ترین زمان ممکن که بیشتر در همون زمان ارائه درخواسته، کارشناسان ایمنی سازمان آتیش نشانی به محل اعزام می شن.

ملکی ادامه داد:

پس از حضور کارشناسان ایمنی در محل، از امکانات و لوازم اطفای آتیش سوزی ساختمون بازدید شد و موارد ناایمن و خطرآفرین ساختمون هم شناسایی می شه. هم اینکه مواردی که باید واسه ارتقای ایمنی ساختمون انجام شه هم شناسایی شده و همه این موارد به مالک یا مسئول مربوطه آگاهی داده می شه.

ایشون با بیان اینکه همه این اقدامات مجانی انجام می شه، گفت:

البته کارشناسان آتیش نشانی فقط این موارد رو شناسایی و اعلام می کنن و مسئولان مربوطه باید خودشون پیگیری های لازم رو بکنن تا ایمنی ساختمون انجام شه.

به گفته ایشون، در گذشته هم کارشناسان آتیش نشانی از خیلی از اماکن تجمعی مثل بعضی از سالن های نمایش هم بازدید کرده.

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *