ایسلند؛ مقصدی مناسب واسه گردشگری

ایسلند؛ مقصدی مناسب واسه گردشگری

 ایسلند، شمالی ترین کشور اروپا و جزیره ای در شمال اقیانوس اطلسه. پایتخت این کشور ریکجاویک اسمشه و مردمون اون به زبون ایسلندی صحبت می کنن. این کشور به دلیل طبیعت خوشگل و خیره کننده همیشه مورد توجه گردشگران بوده. واسه آشنایی بیشتر با کشور ایسلند و طبیعت زیبای اون، با سایت ما همراه باشین.

مقاله های در رابطه:

  • تماشا کنین: جاذبه های گردشگری ایسلند
  • راهنمای سفر به ایسلند

 از دشت های پر از گل تا دریاچه های یخچالی این منطقه همه باعث شده ان که ایسلند به سرزمینی رویایی شباهت داشته باشه. رانندگی کردن در امتداد سواحل جنوبی ایسلند، آبشارهایی که در هر گوشه از این منطقه با جوش و خروش جریان دارن و دیدن سواحلی پر از شن و سنگ ریزه های مشکی، یخچال های طبیعی شناور که آهسته درحرکت هستن فقط بخشی از زیبایی های ایسلند هستن. با اینحال همه زیبایی، دور به نظر می رسد که فردی به این منطقه سفر کرده باشه و دلباخته اون نشده باشه.

دشت گل

شما ممکنه یه عمر در کنار این همه زیبایی زندگی کنین و اصلا احساس کمبود نکنین ولی ممکنه واسه صحبت های صمیمی ای که در پیاده روی خیابون یا در کافه و رستوران محله تون با آشنایان خود داشتین دل تنگ شید؛ تو یه کلام شاید واسه زندگی شهری که به اون عادت دارین دلتنگ شید. شهر ریکجاویک (Reykjavik) واسه افراد محلی و واسه مسافران این حالت تعادل و توازن رو به وجود می بیاره به گونه ای که در کنار طبیعت بکر و دست نخورده ی این منطقه، افراد می تونن از مزیت های زندگی شهری هم بهره ببرن.

دشت سرسبز

از رستوران های تاپاس گرفته تا رستوران های ژاپنی که شکل های جور واجور سوشی رو با تازه ترین ماهی ها سرو می کنن نشون دهنده ی آشنایی این منطقه با شکل های جور واجور غذاها و فرهنگ های دنیاس که انتظار نمی ره در سرزمینی به این کوچیکی، اینجور تنوعی رو دید. علاوه بر افسانه های محلی، از ویژگی های خاص این کشور می توان به غذاهای این منطقه اشاره کرد، غذاهایی مثل استیک کم چرب وال، گوشت ماکارو (یه جور پرنده در اقیانوس اطلس) و غذایی که با گوشت کوسه آماده می شه. این غذا که (shark Fermented) نامیده می شه و جزو رژیم غذایی خاص ایسلند حساب می شه. البته از نظر خیلی از گردشگرانی که مزه ی این غذا رو امتحان کرده ان، این غذا طعم باحالی نداره.

یخ شناور

 اما هاستل های این شهر با هتل های لوکس و پنج ستاره برابری می کنه. هتل Kex یکی از این هتل هاس که بین گردشگران و حتی افراد محلی به خاطر کافه و رستوران هتل بسیار محبوب و مشهوره و هم اینکه رستوران لافت (Loft) یکی دیگه از رستوران های محبوب شهر ریکجاویکه که در انتهای یکی از خیابون های اصلی شهر هستش.

منطقه شهری۲

هتل آیِن (Ion) که بین رشته کوه های پارک ملی ثینگ وِلیِر (Thingvellir) ساخته شده یکی دیگه از هتل های محبوب در این منطقه س که یکی از بهترین جای ها در دنیا واسه دیدن شفق شمالی هم هست. این اتفاق ی حیرت انگیز طبیعی اگه در نیمه های شب رخ دهد کارکنان این هتل با مسافران هتل تماس می گیرند تا مهمانان هتل هم بتونن این نمایش عجیب ی طبیعی رو مشاهده کنه.

ایسلند ۱

هرچند سفر به ایسلند در فصل زمستون و ابتدا بهار فقط به دلیل دیدن شفق شمالی نیس و جاذبه های گردشگری بسیاری در این کشور هست اما این کشور یکی از جای های محبوب واسه مشاهده ی شفق شمالیه که گردشگران بسیاری رو به طرف جذب می کنه. غواصی با لوله تنفسی در بین صفحات تکتونیکی که از پوسته های اقیانوسی تشکیل شده ان، اسب سواری از بین جویبار ها و زمین هایی که از سنگ های آتشقشانی تشکیل شده ان و شرکت در کنسرتی که در دهانه ی یه کوه آتشفشانی خاموش برگزار می شه، غارهای کریستالی (یخی) و سواحل خوشگل از دیگر جاذبه های گردشگری ایسلنده.

ایسلن ۴

درزمان فصل تابستون که هوای این منطقه ملایم تره و از شدت سرما کم کرده می شه، وقتیه که توریست های بسیاری در این منطقه هستن؛ چون این فصل از سال بهترین زمان واسه گشت و گذار در این سرزمین کوهستانیه.

ایسلند ۲

یکی دیگه از ویژگی های خاص ایسلند تغییر یهویی شرایط جوی در این منطقه س که به طور حتم مسافران دوست ندارن هنگام رانندگی در یکی از جاده های این کشور به خاطر تغییر یهویی وضعیت جوی گرفتار شن و در میونه ی راه بمونن، ولی یه ضرب المثل ایرلندیه که می گوید: اگه الان شرایط جوی مناسب و باب میل شما نیس فقط کافیه که ۵ دقیقه صبر داشته باشین.  

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *