ایستگاهای راه آهن غرب هند بازسازی می‌شن

ایستگاهای راه آهن غرب هند بازسازی می‌شن

ایستگاه های غرب کشور هند به وسیله وزارت راه آهن این کشور با اختصاص بودجه ای بالغ بر ۹۰۰ میلیون روپیه بازسازی و تعمیر می شه.

مقاله های در رابطه:

  • جشنواره رنگای ۲۰۱۸ در هند برگزار شد
  • قانون متروی دهلی به سبک فرودگاه شد

راه آهن  هند، ایستگاه های غرب کشور در شهرهای بمبئی و مهاراشترا رو بازسازی می کنه و امکانات زیرساختی اون ها رو پیشرفت می دهد. این بازسازی ها شامل تعمیرات و ارتقای ورودی ها و خروجی ها، دفاتر اداری و سکوها هستش. شرکت پیشرفت راه آهن هند در تلاشه تا ۱۷ ایستگاه در سراسر کشور رو مورد بازسازی بذاره، هم اینکه ۳ ایستگاه راه آهن برون شهری هم بازسازی می شن.

ایستگاه هایی که در لیست تعمیرات این شرکت قرار دارن، ایستگاه راه آهن  بمبئی، ایستگاه مرکزی و ایستگاه راه آهن بندرا مشخص شده ان و چند ایستگاه دیگه هنوز اعلام نشده. شرکت ریلی ویکاس بمبئی پیمانکار پروژه های زیرساختی شبکه راه آهن نزدیکیا بمبئی هستش و این شرکت ۴ ایستگاه در شهرهای چمبر، مولاند، ویرار و ناگار رو تعمیر و پیشرفت میده. خورانا رئیس اجرایی و مدیر عامل شرکت ریلی ویکاس بمبئی گفته:

به دنبال انجام اصلاحات در بقیه ایستگاه ها به جز چمبر، ویرار، ناگار و مولاند هم هستیم. الان بر سر تعیین ایستگاه ها با شرکت پیشرفت راه آهن هند در حال گفتگو هستیم.

۹۰۰ میلیون روپیه بودجه به وسیله وزارت راه آهن هند واسه پیشرفت ایستگاه ها در نظر گرفته شده. با اینحال هنوز این بودجه واسه بازسازی ایستگاه تخصیص داده نشده. در این بازسازی ها فضای بیشتری واسه مسافران تامین می شه، ورودی ها و خروجی ها بهبود می پیدا کنن و امکانات پیشرفته تری در اختیار ایستگاه ها قرار می گیره. همراه با انجام تعمیرات اساسی واسه ایستگاه ها، از ظرفیت درآمدزایی این ایستگاه ها شامل تاسیس فروشگاه ها، مراکز خرید و درمانی هم به کار گیری می کنن. این ایستگاه ها مثل ایستگاه بندر ناوی در بمبئی که شامل یه مجتمع تجاریه، بازسازی می شن.

طرح های مختلفی واسه انجام تعمیرات و به کار گیری تجاری از ایستگاه ها به وزارت راه آهن هند ارائه شده و الان این وزارت به دنبال تامین فضای بیشتر واسه پیشرفت ایستگاه هاس.

edame