ایستگاه قطار سریع در منطقه جمکران ساخته می‌شه

ایستگاه قطار سریع در منطقه جمکران ساخته می‌شه

قطار سریع تهران – قم – اصفهان از جمکران عبور می کنه.

محسن بهشتی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم گفت:

ایستگاه قطار سریع واسه ایجاد همپوشانی قطار سریع و خطوط متروی قم، در منطقه جمکران ساخته می شه.

محسن بهشتی پیشه مدیران راه آهن جمهوری اسلامی در مورد تصمیم گیری پایانی واسه ساخت ایستگاه قطار سریع در جمکران گفت که واسه دسترسی شهروندان قم و هم زائران حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران و با در نظر گرفتن عبور این قطار در حد فاصل بلوار خلیج فارس و بلوار پیامبر بزرگ(ص) و نقطه رد و بدل کردن با خطوط A و B مترو، ایستگاهی در نزدیکی جمکران ساخته می شه

ایشون خاطر نشون کرد که در طرح پیشرفت این پروژه، ساخت یه خط فرعی به منظور دسترسی آسون تر مردم، از این ایستگاه پیش بینی شده تا ایستگاه مرکزی راه آهن داخل شهر قم به ایستگاه قطار سریع وصل شه.

به گفته بهشتی با عبور ۱۳۷ کیلومتر از راه ۴۱۰ کیلومتری قطار سریع تهران – قم – اصفهان از جغرافیایی سیاسی استان قم عبور ۵ کیلومتر اون از پایین کوه دو برادران مهم ترین بخش این مسیره که در جلسه امروز مقرر شده واسه افزایش سرعت پیشرفت طرح، زمین هایی در دو طرف این کوه در اختیار پیمانکار قرار گیرد.

عبدالمحمدی مدیر کل ساختمون و تاسیسات راه آهن جمهوری اسلامی ایران در مورد تامین اعتبارات واسه ساخت این طرح گفت که به اندازه دو میلیارد دلار از طرف پیمانکار چینی واسه تأمین مالی این پروژه پرداخت شده و ۱۲ کارگاه در راه این قطار با بر طرف کردن مشکلات مالی،  با سرعت بیشتری به فعالیت خود ادامه می بدن.

 عبدالمحمدی در ادامه اضافه کرد عملیات زیرسازی این طرح که شامل ساخت بدنه های خاکریز و پل ها است، نسبت به کل عملیات اجرایی ۱۱ درصد پیشرفت داشته.

ایشون با اشاره به این که با پیمانکار چینی قرارداد مرحله دوم این طرح هم منعقد شده، گفت طبق جدول زمان بندی، این طرح باید تا سال ۱۴۰۰ به اتمام برسه.

طبق اظهارات مدیر کل ساختمون و تاسیسات راه آهن جمهوری اسلامی ایران مسائل سیستم ها و تکنولوژی برعهده پیمانکار چینی و عملیات اجرایی طرح رو دوش پیمانکار داخلیه.

صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان قم علاوه بر ارائه گزارش از آخرین وضعیت اجرایی پروژه قطار سریع در محدوده استان قم گفت:

اولویت اجرای پروژه، احداث تونل در محدوده کوه دوبرادرانه و واسه دوری از مشکلات اجرایی و انشعابات، در صورت امکان سایت متمرکز واسه تجهیز کارگاه ها آماده شه.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به مهم بودن این پروژه در پیشرفت حمل و نقل استان، اعلام کرد که طرح پروژه قطار تند السیر تهران- قم- اصفهان واسه اخذ تصمیمات بهتر و هماهنگی بیشتر، واسه همه مدیران اجرایی دستگاه های استان تبیین و تشریح شه.

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *