ایستگاه جدید متروی دهلی نو؛ کوتاه ترین راه بین نویدا و جنوب دهلی

ایستگاه جدید متروی دهلی نو؛ کوتاه ترین راه بین نویدا و جنوب دهلی

ایستگاه مترو دهلی، معبد کلکجی، معبد نیلوفر آبی و نهرو پلیس رو به هم وصل می کنه. این ایستگاه هم اینکه مستقیما به ایستگاه داخلی فرودگاه IGI  وصل می شه. مسافرایی که از خط ببنفش و از طرف فریدآباد می آیند، می تونن با تغییر خط مستقیما به طرف فرودگاه برن.

ایستگاه متروی جدید کالکاجی ماندیر (Kalkaji Mandir) در باغ گیاه شناسی جدا از قطار بدون راننده اش، قراره مرکز چند راهی مترو و هم اینکه کوتاه ترین راه بین نویدا (Noida) و جنوب دهلی باشه.

سفر آزمایشی در این راه تازگیا انجام شده و قراره این بخش تا آخرای ماه نوامبر به بهره ورداری برسه. هندوستان تایمز (Hindustan Times) واسه باخبر شدن از پیشرفت ها و برنامه های این ایستگاه و این که ببینه چیجوری این خط دور تا دور راه معبد کلکجی، معبد نیلوفرآبی و مرکز نهرو پلیس رو حرکت می کنه، از این ایستگاه دیدن کرد.

ایستگاه مترو جدید دهلی نو

وقتی که کل راه باغ گیاه شناسی تا غرب جاناکپوری در تاریخ مارس ۲۰۱۸ ساخته شه، مسافران نویدا می تونن با تغییر خط در حوض خاص (Hauz Khas) به گورگان (Gurgaon) برن. این خط کمک زیادی به کاهش تراکم جمعیت در ایستگاه اصلی رجیو چاوک (Rajiv Chowk) و بین نویدا و گورگان می کنه. این ایستگاه جدید در پایین زمین قرار داره، اما ایستگاه قدیمی در ارتفاع از سطح زمین قرار داشت. قراره دو ایستگاه قدیمی و جدید به وسیله یه پل با طول ۲۶۰ متر به یکدیگر وصل شن.  این ایستگاه هم اینکه راه مستقیم به طرف فرودگاه IGI  رو هم جفت و جور می کنه. این ایستگاه واسه گردشگرانی که قصد بازدید از معابد کلکجی و نیلوفر آبی رو دارن، بسیار مناسبه. هم اینکه گزینه ای مناسب واسه رفتن به بازار وسایل الکترونیک و مرکز تجارت نهرو پلیسه.

ایستگاه مترو جدید دهلی نو

الان اگه بخواین به طرف جنوب دهلی برید، باید در مندی هوس (Mandi House) تغییر خط بدین. اما با وجود ایستگاه جدید مسافران می تونن مستقیما به کلکجی ماندیر برن و در زمان خود صرفه جویی کنن.

خط باغ گیاه شناسی- کلکجی ماندیر دارای ۹ ایستگاهه و تنها ایستگاه زیرزمینی این خط ایستگاه جدید کلکجی ماندیره. هم اینکه این راه حمل و نقل به دو مرکز آموزشی مهم هند رو هم جفت و جور می کنه. راه زیرزمینی این خط ۲۱ کیلومتر و باقی راه ۱۴ کیلومتره.

edame