نکات و ترفندهای زیادی در مورد سئو هست که به بهینه سازی سایت کمک می کنه و یکی از این موارد مهم که بیشتر ندیده گرفته می شه، نقشه سایت است. نقشه سایت یه صفحه س که در اون ساختار سایت خود، بخشای اون، لینکای بین اونا و چیزای دیگه ای به جز اینا رو نشون می دین. نقشه سایت، انتقال بین بخشای جور واجور سایت شما (نَویگِیشن) رو آسون می کنه. در حالی که در فایل robot.txt به موتور جستجو می گین کدوم بخشا از ایندکس حذف شن، در نقشه سایت، به موتورهای جستجو می گین که به کجا برن.

سئو

نقشه های سایت گوگل از فرمت (XML) خاصی استفاده می کنن که با فرمتای عادی واسه بازدیدکنندگان انسانی فرق داره. شاید سوال کنین که به چه دلیل نقشه سایت مهمه. جواب این سوال اینه که هم واسه آدما و هم واسه اسپایدرا وجود نقشه سایت مهمه.

به چه دلیل از نقشه سایت استفاده کنیم

به کار گیری نقشه سایت نه فقط نویگیشن رو ساده تر می سازه، بلکه دیده شدن به وسیله موتورهای جستجو رو هم زیاد می کنه. نقشه سایت به موتور جستجو این فرصت رو میده که از تغییرات سایت شما به صورت آنی باخبر شه.

در صورت داشتن نقشه سایت، احتیاجی به لینکای خروجی که موتورهای جستجو رو به سایت شما هدایت می کنن، نیس. اگه سایت شما جدیده یا بروزرسانی جدید مهمی دارین، به کار گیری نقشه سایت واسه موفقیت شما حیاتیه. نقشه سایت هم اینکه در درسته بندی محتوای سایت به شما کمک می کنن.

تولید و ثبت نقشه سایت

اول باید نقشه سایت بسازین، بعد اونو در سایت خود آپلود کنین و در آخر به گوگل اطلاع بدین. دو راه واسه ایجاد نقشه سایت هست: دانلود و نصب نرم افزار ایجاد نقشه سایت یا به کار گیری وسیله آنلاین تولید نقشه سایت. البته می تونین از نرم افزار تولید نقشه سایت گوگل هم استفاده کنین.

پس از ایجاد نقشه سایت باید اونو در سایت خود آپلود کنین و به گوگل اطلاع بدین. اطلاع دادن به گوگل شامل اضافه کردن سایت خود به حساب نقشه های سایت گوگله. الان یاهو و MSN از نقشه های سایت مورد استفاده گوگل پشتیبانی نمی کنن، اما شایدً تا همین چند وقت دیگه که خیلی هم دور نیس این وضعیت تغییر می کنه.

اهمیت نقشه سایت

  •  

    اهمیت نقشه سایت

۵

 

خلاصه

اهمیت نقشه سایت !!! نقشه سایت یه صفحه س که در اون ساختار سایت خود، بخشای اون، لینکای بین اونا و چیزای دیگه ای به جز اینا رو نشون می دین