اسرار

اسرار

 

 

هر علم جدیدی ک کشف شده قبلش تو قران بوده پس اگ قرار واقعیت کشف بشه باید ب قران توجه نمود دانشمند هاعلم محدود دارن وخداون نامحدود

74 19
salman
salman
1395-03-19
حرفات درسته فقط یه چیزی بگم اونم اینکه شما در مورد به فاصله 13میلیارد سالی یه اشتباه میکنی چون یه نظریه هست که میگه میشه فضا رو خم نمود و فاصله ا رو به اندازه ای که میخوایم کم کنیم اگه اشتباه نکنم ماله انیشتین هم بو د این از این . همچنین گفته میشه اعتمال اینکه فضایی ایی با هم با ما باشن که به اندازه ما باهوش باشن خیلی کمه چوون ممکنه زندگی تو اون سیاره هنوز در حد تکسلولی باشه یا تا بحال منقرض شده باشه . اما من نمیدونم چ گیری به فضایی ا دادید طبق فیزیک کوانتوم میتونه بینهایت دنیا موازی وجود داشته باشه که تو هر کدومش قوانین فیزیکی فرق داشته باشه اگه تو مثلث برمودا دوتا از این دنیا ا به شکلی به هم برخورد کرده باشن این اتفاقات میتونه به یاد اون باشه (مثلا در دهه 30 یا 40 ارتش امریکا یه برنامه تلپورت روی یکی از کشتی هاش اجرا نمود که باعث گردید همه خدمه کشتیی واسه ذو ساعت ناپدیذ بشن وقتی ظاهر شدن فقط چند تاشون زنده موندن که در مورد به سفر به اینده سال2020 حرف میزدن اونا هم بعد از یه مدت به ترض عجیبی مرد بگذریم منظورم این بود ممکنه یه همچین برنامه ای باعث این اتفاقات توی مثلث شده باشه) اینقدر همه چی رو گردن فضایی ا نندازید .

۱۷ راز مردها که زنان باید بدونن
مجموعه: رازهای موفقیت

۱۷ راز مردها که زنان باید بدونن

اگه دختری در سن ای ازدواج هستین، بهتر ه مردها رو بهتر بشناسید…شناخت روحیه مردها نه که معضلات زن و شوهر رو کم می کنه بلکه باعث ایجاد رابطه بهتر بین اونا می شه. روان شناسانی که اثر جنسیت رو در ایجاد رابطه مطالعه می کنن، این ۱۷ نکته رو در مورد شناخت مردها با اهمیت می دانند.

۱) مردها در مورد احساسشان صحبت می کنن اما…

مردها ترجیح می دن در مورد احساساتشان غیرمستقیم صحبت کنن. پس از همسرتان بخواهید برنامه اش رو واسه تعطیلات آخر هفته بگوید یا اینکه فکر و تصور خود رو در مورد شما و اولین باری که شما رو ملاقات کرده ه، اعلام کنه. جواب اون روشن می کنه احساسش چیه و این جور خود رو به شما نزدیک تر می بیند.

۲) مردها با کاراشون دوست داشتن رو اعلام می کنن

بیشتر مردها ترجیح می دن احساسات و حس دوست داشتن رو با انجام بعضی مفید اعلام کنن، مثلا وقتی وسایل خراب خونه رو تعمیر یا حیاط رو تمیز می کنن یا سطل زباله رو بیرون می برند، دوست داشتن خود رو نشون می دن. حتی خرید کردن واسه خونه و زیباسازی محیط اونم نشون دهنده این ه که شما رو دوست داره.

۳) مردها ازدواج رو جدی می گیرند

مردها معمولا از اعلام سریع نظر خود ترس دارن. دلیل ای نشون میده اونا ازدواج رو بیشتر جدی می گیرند اما ممکن ه مدت طولانی تری طول بکشد تا احساس خود رو اعلام کنن چون می خواهند مطمئن شن کاری که انجام می دن، درست ه. نتایج یه مطالعه روی مردها متاهل نشون داد وقتی مردی با اطمینان کامل تصمیم به ازدواج می گیرد، همه حولوحوش رو مطالعه کرده و بیشتر معیارها رو طبق میل خود می بیند. ۹۰ درصد مردها میگن اگه قرار باشه دوباره ازدواج کنن، با همین همسرشان ازدواج خواهند کرد.

۴) اون یه شنونده واقعی ه

بیشتر ما خانوم ا وقتی حرف ای بقیه رو گوش می کنیم معمولا با حرکات تصریح و بدن و گفتن کلماتی مثل بله یا نه یا می دانم به اونا نشون می دهیم به حرف هاشون گوش می دهیم. این تصریح ا، بخشی از نظر و درک ما رو به فردی که در حال صحبت ه، منتقل می کنه اما این در مورد مردها راستی نمی کنه. وقتی که با همسر خود صحبت می کنین و چیزی نمی گوید یا حرکتی از اون نمی بینید، به معنی اون نیس که گوش نمی دهد بلکه ترجیح میده ساکت باشه و در مورد اون چیز که شما می گویید، فکر کنه.

۵) مردها بیشتر اقدام می کنن

مردها روابطشان رو با اقدام تقویت می کنن، نه احساس. خیلی از مردها، با انجام فعالیت ایی مثل ورزش و پیاده روی همراه همسرشان و رابطه زناشویی تلاش می کنن به همسرشان نزدیک تر شن.

۶) مردها وقتی رو واسه خود می خواهند

با اینکه مردها تلاش می کنن در خیلی از فعالیت ای خونواده مشارکت کنن اما همه اونا نیاز دارن وقتی مخصوص خود داشته باشن. وقتی که تنها در گوشه ای بنشینند و تفکر کنن. اگه چه مردها از انجام بازی شطرنج، باغبانی یا رفتن به باشگاه ورزشی لذت می برند اما مثل همه، بعضی وقتا دوست دارن کسی در کنارشان نباشه و به تنهایی به کارهای مورد علاقه شون بپردازند. وقتی هر یک از زن و شوهر زمان و مکانی رو واسه تنهایی داشته باشن، بیشتر به هم علاقه مند خواهند گردید.

۷) مردها مثل پدرانشان اقدام می کنن

اگه می خواین بدونین مردی که هدف دارین با اون ازدواج کنین چجوری مردی ه و چه رفتاری داره، به رفتارهای پدرش نگاه کنین. مردها اثر خود و رابطه با همسرشان رو از پدرشان می آموزند. اگه می خواین بدونین که چجوری با شما رفتار انجام میده، ببینین پدرش چه رفتاری با مادرش داره.

۸) مردها زبون بدن رو نمی دانند

مردها کمتر در مورد زبون تصریح و حرکات بدن می دانند و تغییر لحن صدا و حرکات صورت واسه اونا کمتر معنی داره. همچنین ممکن ه دیرتر ناراحتی زنان رو که در چهره شون نمایان ه یا پیام ای تصریح ای و لحن صدا رو تشخیص دهند، پس اگه می خواین مطمئن شید پیام رو دریافت کردن مستقیما اونو اعلام کنین.

۹) واکنش مردها سریع تر ه

زنان در واکنش نشون دادن به بعضی امور و مفید دیرتر از مردها اقدام می کنن و مدت طولانی تری واسه اعلام واکنش و تفکر نیاز دارن. حتی ممکن ه جلو مردها بیشتر احساس دلهره و استرس داشته باشن اما مردها جلو حوادث واکنش سریع تری نشون می دن پس وقتی هنوز می خواین در مورد موضوعات شب گذشته صحبت کنین، ممکن ه همسرتان اونو از یاد برده باشه.

۱۰) مردها به تشکر واکنش نشون می دن

تشکر از همسر می تونه فرق زیادی در رفتارهای اونا و روابطشان ایجاد کنه. مطالعه ا نشون میده وقتی از زحمات مردها تشکر و به اونا ارزش گذاشته می شه، بیشتر تلاش می کنن در انجام کارهای خونه و مراقبت از کودک خود رو درگیر کنن و خود رو تکیه بعضی وقتا خواهند دونست.

۱ ۱) رابطه زناشویی واسه مردها خیلی مهم ه

واسه خیلی از مردها، رابطه زناشویی خیلی مهم ه در حالی که واسه زنان این جور نیس. واسه مردها صمیمیت در روابط زناشویی خیلی رضایت بخش تر از خود رابطه زناشویی ه.

۱۲) مردها دوست دارن زنان اول شروع کنن

خیلی از مردها دوست دارن همسر اونا شروع کننده رابطه زناشویی و مشتاق این رابطه باشه پس از اعلام عشق به همسر خود خجالت نکشید و اجازه بدین که بدونه شما خواهان رابطه زناشویی هستین. شروع رابطه زناشویی از طرف زن می تونه باعث رضایتمندی بیشتر زن و شوهر شه.

۱۳) مردها همیشه مشتاق نیستن

مردها برخلاف تصور زنان همیشه حوصله رابطه زناشویی رو ندارن. مردها هم مثل زنان دچار استرس می شن. استرس شغلی، خانوادگی و پرداختن صورتحساب ا از بزرگ ترین عوامل کم کننده میل جنسی در مردها هستن. وقتی یه مرد یه بار واسه رابطه زناشویی تمایل نداره، به معنی اون نیس که واسه همیشه میل و علاقه اش رو به شما از دست داده ه. اون فقط در اون لحظه تمایلی به ایجاد روابط زناشویی نداره.

۱۴) مردها زیاد به روابط زناشویی فکر می کنن

بیشتر مردها زیر ۶۰ سال کمه کم یه بار در روز به روابط زناشویی فکر می کنن در حالی که فقط یه چهارم زنان یه بار در روز به این موضوع فکر می کنن. همچنین مردها ۲ برابر زنان در مورد روابط زناشویی رویاپردازی می کنن و جالب ه که رویاهای اونا خیلی متفاوت از عملشان ه. مردها در مورد روابط زناشویی نسبت به اون چیز که زنان فکر می کنن، جدی نیستن و خیالات اونا مثل اون چیز که انجام می دن، نیس.

۱۵) مردها، لذت بردن همسر خود رو دوست دارن

خوشحالی و شادابی یه زن واسه همسرش خیلی بااهمیت ه. یه مرد تا وقتی که همسرش در مورد احساسش صحبت نکند از اون باخبر نمی شه، پس بهتر ه احساسات و خواسته هاتون رو اعلام کنین. خواسته خود رو صریحا بگید، چون مردها طفره رفتن رو دوست ندارن. اگه خواسته خود رو روشن اعلام کنین، نه که گوش می کنه، بلکه از خشنود شدن شما احساس خوبی داره.

۱۶) مردها در مورد ظاهر خود دچار دلهره می شن

خیلی از مردها در بعضی موقعیت ا دچار دلهره می شن، مخصوصا وقتی سنشان افزایش پیدا می کنه. یه مرد ممکن ه در مورد جسم و توانایی ای خود نگران شه. اگه می تونید، به اون کمک کنین تا روش ای آروم سازی رو یاد بگیره و مطمئنش کنین هنوزم اونو مثل قبل دوست دارین، در این صورت کمتر در روابط زناشویی دچار استرس می شه.

۱۷) مردها نیاز دارن دوست داشته شن

اگه یه مرد احساس کنه از طرف همسر مورد بی محبتی قرار گرفته ، ممکن ه به فرد دیگری مایل شه تا رضایت اونو جذب کنه. واسه پرهیز از این موضوع زنان باید نیازای عاطفی همسر خود رو درک کنن و واسه رفع نیازای ایشون بکوشند.

در اعلام اندیشمندان اسلامی برملا درست کردن راز اعمّ از كشف و آشكار درست کردن عیب ه. چون راز گاهى مثل عیوب ه و گاهى نیس اما افشاء اون باعث اذیت و توهین به حق دوستان یا دیگه مسلمانان ه؛ خواه آشكار درست کردن به گفتار باشه یا به نوشتن یا به رمز و تصریح و خواه اون چیز که نقل شده از اعمال باشه یا از اقوال و خواه بر كسى كه از اون نقل مى‏شه عیب و نقصى باشه یا نباشه و این اقدام (افشاء راز) در شرع، بیریخت و صاحب اون در پیش عقل، مورد سرزنش واقع شده ه.3

افشای راز از دید قرآن

در آیات قرآن تعبیراتى دیده مى شه كه (نه به دلالت روشن بلكه به دلالت التزامى) از فضیلت رازدارى و زشتى افشاء سرّ خبر مى دهد، مثل:

در سوره توبه مى خوانیم: « فکر كردید كه (به حال خود) ول مى شید در حالى كه هنوز اونا كه از شما جهاد كردند و غیر از خدا و رسولش رو محرم اسرار خود انتخاب ننمودند (از بقیه) مشخص نشدن (باید آزمون شید و صفوف از هم جدا شه) و خداوند به اون چیز که اقدام مى كنید آگاه ه».4

این آیه می فرماید مسلمانان اسرار خود رو به كسانى بگویند كه مطمئن به حفظ اون باشن نه به افراد نامطمئنّى كه افشاء سرّ مى کنن. معنی این سخن اون ه كه رازدارى فضیلت ه و افشاء سرّ از رذائل حساب مى شه.

در سوره آل عمران هم اومده ه: «اى كسانى كه ایمان آورده اید محرم اسرارى از غیر خودتون انتخاب نكنید، اونا از هرگونه شرّ و فسادى در مورد شما كوتاهى نمى کنن…».5

در این آیه خداوند همه مؤمنان رو مخاطب ساخته و با فرمون دادن اینكه غیر مسلمانان (مخلص و مؤمن) رو محرم سرّ خود ندانید باید به این دقت کنیم که تصریح اى به ضرورت حفظ اسرار و نكوهش از افشاء سرّ داره. منتها این آیه و آیه قبل، ناظر به اسرار شخصى نیس بلكه در نظر داشتن اسرار جامعه اسلامى داره كه افشاى اون ضربه اى به مسلمین وارد مى آروم.

البته در قرآن مجید در مورد خصوص رازدارى همسران در سوره تحریم بحث مشروحى اومده ه و خداوند نسبت به بعضى از همسران پیامبر كه در رازدارى كوتاهى كرده و اسرار بیت رسالت رو افشا كرده بودن سرزنش شدیدى نموده ه.

در این كه این راز چی بود بحث هاى مفصلى در بین مسلمانان ه و چون توضیح اون به درازا مى كشد مى توانید به تفسیر نمونه زیر آیه 3 و 4 سوره تحریم مراجعه فرمایید.6

فکر كردید كه (به حال خود) ول مى شید در حالى كه هنوز اونا كه از شما جهاد كردند و غیر از خدا و رسولش رو محرم اسرار خود انتخاب ننمودند (از بقیه) مشخص نشدن (باید آزمون شید و صفوف از هم جدا شه) و خداوند به اون چیز که اقدام مى كنید آگاه ه.
رازدارى و برملا درست کردن راز در روایات اسلامى

در احادیث اسلامى در مورد رازدارى و ترك افشاى سرّ تعبیرات گوناگونى دیده مى شه كه نشون دهنده اهتمام اسلام به این موضوع ه تا اونجا كه اسرار بقیه به معنی امانتهاى اونا شمرده شده و افشاى سرّ به عنوان خیانت در امانت ه.

در حدیثى از رسول خدا(صلی الله علیه و آله) مى خوانیم: «هنگامى كه شخصى سخنى با دیگرى مى گوید بعد به دور خود نگاه مى آروم (كه دیگرى اونو نشنود) اون بمنزله امانت ه. (افشاء این سرّ مثل خیانت در امانت ه)7 پس تموم روایاتی كه در نكوهش خیانت اومده شامل اونم می شه.

انگیزه هاى افشای راز

حسد
این صفت رذیله از اشکال هاى مختلفى كه در بعضى بشر ا موجود ه سرچشمه مى گیرد مثل:

1ـ حسد: افراد حسود براى ضربه زدن به كسى كه مورد حسدشان ه سعى در افشاى اسرار اونا دارن تا از این راه، اونا در فکرا عمومى بى اعتبار شن یا منافعشان به خطر بیفته.

2ـ كینه: افراد كینه توز براى إعمال كینه هاى خود از افشاى اسرار بقیه خوددارى نمى کنن تا از اونا انتقام بگیرند.

3ـ كم ظرفیتی و نادانی: كسانى كه گرفتار این حالاتند هیچ وقت راز نگهدار نخون بود.

در حدیثى از امیرمؤمنان على(ع) اومده ه: «سرّ خود رو پیش جاهل نگذار كه توان كتمان اونو نداره».8

4ـ جذب نظر بقیه: افشاء سرّ و به گونه كلى نشر خبرهاى پنهانى و تازه و اتفاقاً شگفت انگیز براى گروهى از مردم جاذبه داره، و آمادگى زیادى براى شنیدن اون دارن. همین معنى بعضى از مردم رو وسوسه مى آروم كه به افشاء سرّ بقیه بپردازند و نظر شنوندگان منحرف رو به خود جذب کنن.

5ـ اشتباه و لغزش: لغزش ا و اشتباهات و نبود در نظر داشتن سرّى بودن بعضى از مسائل هم عامل مهم دیگرى در افشاى اسرار ه و واسه همین هر چه افراد رازدار بیشتر باشه احتمال افشاى سرّ، فزونى مى یابد، تا اونجا كه امام صادق(ع) از قول شاعر می فرماید: «هر رازى كه از دو نفر بگذرد معلوم مى شه».9

6ـ پرحرفى‏: از لابه‏لاى پرحرفیهاى بشر، بسیارى از «اسرار مگو» از زبون مى‏پرد. درمانش هم كم‏حرفى ه.

7ـ دوستى‏: اونا كه روى رفاقت و صمیمیت، اسرار پنهونی رو مى‏گویند و به نتایج اون بى‏توجهند گاهى صمیمی دشمنى مى‏کنن.10

نتایج افشای راز

مثل عواقبی كه میشه واسه افشای راز شمرد عبارتنداز:

1ـ آشكار شدن اسرار خود شخص بر ملا كننده: در حدیثی از امیرالمؤمنین(ع) مى خوانیم: «كسى كه پرده از روى اسرار برادر مسلمانش بردارد خداوند عیوب اسرار اونو بر ملا مى آروم».11

2ـ حاكمیت روح بی اعتمادی در جامعه

3ـ بر باد رفتن ثروث و جون و آبروی شخص یا معتقدان مكتبی

اگه افشاى اسرار مربوط به جامعه و مكتب و مذهب باشه بعضی وقتا كشورى رو به خطر مى اندازد و پیروان مذهبى رو گرفتار مى سازد، خون هاى بى گناهان ریخته مى شه و اموال اونا به دست متعصبان دزد بر باد مى رود.

ای کسائی که ایمان آورده اید، دوست همرازی غیر از از همکیشان خود مگیرید، که بقیه از هیچ فسادی در حق شما کوتاهی نمی کنن و خواستار رنج و سختی شمایند و کینه توزی از گفتارشان آشکار ه و اون کینه که در دل دارندبیشتر ه از اون چیز که به زبون می بیارن آیات رو براتون آشکار ساختیم اگه به عقل دریابید.
درمان افشای راز

واسه درمان این رذیله راهكارهایی اعلام شده ه. از اون جمله میشه به موردها زیر تصریح كرد:

رازداری
1ـ در نظر داشتن نتایج دردناك افشاى اسرار یكى از عوامل بازدارنده در مورد این رذیله اخلاقى ه. همون گونه كه دقت در پیامدهاى هر یك از صفات رذیله، عامل بازدارنده اى در برابر اون ه.

2ـ خشكانیدن ریشه هاى این رذیله اخلاقى یعنى جهل و حسد و كینه توزى و مثل اون راه مهم دیگرى براى درمان ه.

3ـ افزایش ظرفیت بشر و گنجایش روح اون مى میتونه كمك به رازدارى و حفظ اسرار بقیه آروم.

4ـ اندیشه در كیفرهاى سنگین الهى كه افشاى اسرار فرد و جامعه داره عامل بازدارنده امور دیگرى ه.

5ـ در نظر داشتن این نكته كه اگه افشاى اسرار بقیه باعث ضرر و زیان هایى به اونا بشه -معلوم كننده سرّ به عنوان باعث اون زیانها، در بسیارى از موردها ضامن اون ضرر و زیان ا ه- هم عامل بازدارنده دیگرى ه.

‏6ـ هروقت كسى در صدد اون باشه كه ملكه كتمان اسرار، واسه اون حاصل شه باید از اعلام و خبر دادن اموری كه خیلی اعتنائى به اونا نیس خود رو نگاه داره و نفس خود رو به این عادت دهد تا براى اون ملكه حاصل شه.12

باید توجه داشت كه راز، مثل شریان حیاتى تو و جامعه توست. پاسدارى از اونم بر عهده تو ه. چه عمیق وزیباست این كلام حضرت صادق(علیه السلام): «راز تو از خون تو ه. پس نباید غیر از در رگهاى خودت جارى‏شه»13

و مگه «خون‏»، عامل بقاى بشر نیس؟ و اگه خون از بدن برود جون هم پر مى‏كشد اسرار هم همین حكم رو داره.

انواع رازداری

رازدارى بر دو نوع ه:

یكى راز بقیه رو نگاهداشتن كه ذكر گردید و دیگرى اسرار خود رو پوشیدن و آشكار نكردن.

معلوم كردن اونا از اشکال نفس و سستى عقل ه. چون اسرار آدمى از دو حال بیرون نیس:

بعضی وقتا مربوط به اشکال ا و عیوب اوست و بعضی وقتا مربوط به پیروزى ا و موفقیت هاش مى باشه، به یقین افشا كردن اون چیز که مربوط به اشکال و عیب ه، اعتبار و آبرو اجتماعى افراد رو زیر سؤال مى برد و اى بسا مایه سلب اعتماد عمومى و شكست و آبروریزى شه و باعث شماتت دشمنان و اندوه دوستان و خوابید در نظر ظاهر بینان شه و افشا كردن اون چیز که مربوط به پیروزى ا ه باعث افزایش عداوت دشمنان و توقّع افراد طمعكار و پست ‏شده؛ آتیش حسد رو در دل حسودان شعله ور مى سازد و افراد تنگ نظر و بخیل رو براى از بین بردن اسباب موفقیت تحریك مى آروم.14

در مورد افشاى اسرار اولیاء اللّه و ائمّه معصومین(ع) هم روایات خیلی مهمى وارد شده و تأكید شدید بر كتمان این اسرار گردیده ه.15

همچنین اگه در تواریخ مى خوانیم كه بعضى از پیشوایان اسلام، جاسوس هایى رو اعدام كردند به یاد این ه كه كار اونا، خون هاى پاكى رو بر زمین مى ریزد. به یاد این باید خون ناپاك اونا بر زمین ریخته شه.

بر هر مسلمانى لازم ه كه از اون چیز که از احوال بقیه مى‏داند سكوت آروم، مگه وقتى كه حكایت و نقل اون براى مسلمانى سودمند باشه یا از گناهى جلوگیرى شه.16

edame